Na Uniwersytecie Papieskim.

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny - 21 marca jedenastoosobowa grupa z klasy 2c, wraz z paniami Ewą Nowacką i Małgorzatą Szczygieł, wzięła udział w dniach otwartych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Kierunek studiów, jaki nam zaprezentowali  związany jest z dziennikarstwem i komunikacją społeczną. Pierwsze słowa skierował do nas ks. dr Sławomir Soczyński, później zajęli się na mi studenci tamtejszej uczelni, którzy opowiadali, jak wygląda nauka na Uniwersytecie Papieskim. Zwiedziliśmy studio Radia Bonus, studio stacji telewizyjnej JPII.tv oraz laboratorium graficzne. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy związanych z dziennikarstwem. W Radiu Bonus słuchaliśmy swoich głosów, mówiąc do profesjonalnych, radiowych mikrofonów.
Studenci Uniwersytetu Papieskiego tworzą tam wspaniałą atmosferę. Opowiadali nam także, jak wygląda życie studenckie poza uczelnią. Mamy nadzieję, że rozjaśnili niektórym z nas drogę, którą pójdziemy w przyszłości.

Magda, Julita i Klaudia z 2c

Zobacz pozostałe fotografie - klik