Hej ogarnięci !!!

Jubileusz 100 lecia szkoły

Jubileusz

Rok szkolny 1999/2000 był rokiem jubileuszowym. Szkoła przeżywała stulecie swego istnienia. Patrząc wstecz można było dostrzec ogrom doświadczeń, osiągnięć i pracy włożonej w wykształcenie kolejnych pokoleń Polaków. Mobilizuje to także do dalszej pracy i chęci pobicia rekordów kolegów sprzed lat.

Czytaj więcej: Jubileusz

prof. Stanisław Waltoś - Jestem waszym starszym kolegą.

Słowa te wypowiedział 16 listopada prof. dr hab. Stanisław Waltoś na spotkaniu z młodzieżą Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy. Profesor odwiedził szkołę, spotkał się z uczniami, nauczycielami, żeby podzielić się wrażeniami z lat szkolnych, powspominać i opowiedzieć o sobie oraz swojej obecnej pracy jak również przybliżyć młodszym kolegom Uniwersytet Jagielloński,

Wcześniej uczestnicy spotkania zapoznali się z sylwetką St. Waltosia zaprezentowaną przez dyrektora szkoły R. Pękalę. Wszyscy odczuwali pewien dystans i zakłopotanie. Profesor to wykształcony i wszechstronny człowiek, postać telewizyjna. Będzie trzeba zadawać mu jakieś pytania, ale jakie? Jak to zrobić, żeby się nie ośmieszyć? Tymczasem wszelkie zakłopotania i dystans zburzył sam profesor St. Waltoś, który ciepłym i serdecznym podejściem do słuchaczy wprowadził atmosferę przyjacielskiego wręcz koleżeńskiego spotkania mówiąc: „Jestem waszym starszym kolegą”. Potem już wszystko było ciepłe, miłe, bezpośrednie.

Czytaj więcej: prof. Stanisław Waltoś - Jestem waszym starszym kolegą.

Aktywna tablica

Nasza szkoła realizuje projekt Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Dziennik elektroniczny

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
4283716

Szukaj