Sławni absolwenci

Zygmunt Wróbel – prof. zw. dr hab.

Absolwent I LO w Dębicy z 1965 roku. Studia wyższe ukończył w Instytucie Elektroniki w Sankt Petersburgu.

Posiada tytuł doktora fizyki. Rozprawę doktorską „Własności półprzewodnikowe stałych roztworów oraz wpływ domieszek na te własności” obronił w 1975 roku. Habilitację uzyskał w 1996 roku. Od 2001 roku posiada tytuł prof. nadzwyczajnego Uniwersytetu Śląskiego, a od 2010 roku tytuł profesora zwyczajnego.

Obszarem jego badań jest inżynieria biomedyczna. Swoje życie zawodowe związał z Uniwersytetem Śląskim. Jest autorem licznych publikacji naukowych.