Sławni absolwenci

Krystyna Kołodziej – Selbirak – malarka

Krystyna Kołodziej – Selbirak jest absolwentką I LO w Dębicy z 1949 roku. W szkole udzielała się w kółku teatralnym. Posiada świadectwo maturalne z samymi ocenami bardzo dobrymi.

Po ukończeniu „Jagiełły” rozpoczęła studia na Wydziale Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, ukończyła również studia w zakresie grafiki i pedagogiki artystycznej na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W swojej pracy artystycznej zajmowała się obok tworzenia scenografii tkactwem, malarstwem, opracowaniem graficznym wystaw. Najczęściej maluje kwiaty, architekturę, taniec. Jej ostatnia indywidualna wystawa nosiła tytuł „Wilanowskie spotkania z tańcem dawnym”. Pani Krystyna wystawiła na niej 36 obrazów.

Mieszka w Warszawie.