Zdrowy i mądry styl życia - warsztaty profilaktyczne Archipelag Skarbów.

Jak uniknąć uzależnienia od seksu, alkoholu czy narkotyków? Jak radzić z gniewem i presją rówieśników? Czym jest prawdziwa miłość i gdzie szukać autorytetów. Jak unikać przemocy? Jak radzić sobie z własną seksualnością? Jak budować relacje w oparciu o miłość, zaufanie, szacunek.
O tym uczyła się młodzież z klas pierwszych naszego liceum w czasie programu profilaktycznego Archipelag Skarbów w dniach 8 i 10 pażdziernika 2019r.

Archipelag Skarbów pokazuje młodym, jaki mają ogromny i pozytywny potencjał. Podczas ośmiogodzinnych  warsztatów młodzież zamienia się w poszukiwaczy skarbów: jest nimi głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń. Jednym z celów programu jest odczarowanie przekazu mediów oraz stylu życia celebrytów. Archipelag Skarbów pokazuje młodzieży, że najważniejsi przewodnicy i autorytety, od których mogą się wiele nauczyć w życiu są wokół nich. Są to rodzice, dziadkowie, wychowawcy, trenerzy, instruktorzy harcerscy, duchowni. Wychowawcy otrzymali raporty diagnozy zagrożeń i potencjału uczniów.

Fotorelacja z warsztatów - klik