Uroczyste otwarcie wystawy "Wybory '89 w Polsce południowo - wschodniej"

9 czerwca podczas uroczystego otwarcia wystawy IPN "Wybory'89 w Polsce południowo - wschodniej" w progi I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły zawitał pracownik rzeszowskiego oddziału IPN - dr Marcin Bukała. Uczniowie klas humanistycznych zgromadzili się, aby wysłuchać półtoragodzinnego wykładu historycznego inaugurującego wystawę.

Prelegent skupił się głównie na przedstawieniu sytuacji wyborczej mającej miejsce w województwach: krośnieńskim, tarnobrzeskim, przemyskim i rzeszowskim, przez co przybliżył uczniom historię najbliższego regionu. Niestety Dębica, która w tamtym czasie należała do województwa tarnowskiego nie pojawiła się w wystąpieniu.

W związku z tym, swoimi wspomnieniami na temat wyborów 4 czerwca 1989 r. podzielił się znakomity gość - Starosta Powiatu Dębickiego - Pan Władysław Bielawa, który uświetnił swą obecnością uroczystość. W otwarciu wystawy wzięła również udział Dyrektor Wydziału Edukacji, Turystyki, Sportu i Promocji - Pani dr Barbara Pelczar - Białek.

W murach I Liceum gościli także zaproszeni gimnazjaliści.