Uczniowie I LO i MG1 w Dębicy pamiętali o 78 rocznicy agresji ZSRR na Polskę

Dnia 18 września   2017   roku   uczniowie I LO w Dębicy i uczniowie MG1 w Dębicy udali się na plac Mikołajkowów, aby uczcić pamięć poległych podczas Agresji ZSRR na Polskę 17 września 1939 roku czyli zbrojnej napaści Rosji na Polskę. .

Najpierw przemówił Dyrektor  naszej szkoły pan  Leszek Klabacha  witając   przybyłych  uczniów oraz  nauczycieli, następnie Dyrektor MG1 pan Zbigniew Drzymała, który przedstawił historię związaną z tym wydarzeniem. .

Ksiądz  Prefekt  Jan  Majocha   kierując kilka     słów do młodzieży,  poprowadził    modlitwę, podczas której  wszyscy    uczniowie i nauczyciele trwali w zadumie oddając cześć i hołd poległym.

Ta   krótka lekcja  historii  w  plenerze  pozwoliła uczniom pamiętać  o ważnych wartościach jakimi   są  pamięć   i modlitwa o poległych Polakach.

Magdalena Szczepanek klasa 1c