Hej ogarnięci !!!

Europejski Dzień Języków Obcych

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg. W ramach obchodów do 800 milionów Europejczyków z państw, które w Radzie Europy reprezentowane są przez swoich przedstawicieli, kierowany jest apel o podejmowanie nauki większej liczby języków i to niezależnie od wieku uczących się oraz formy kształcenia – szkolnej czy pozaszkolnej.

Czytaj więcej: Europejski Dzień Języków Obcych

SZKOLNY KONKURS „Z KSIĄŻKĄ MI DO TWARZY. SELFIE Z KSIĄŻKĄ”

Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolna I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy.

Cele konkursu:

a) mobilizowanie uczniów do czytania,

b) rozbudzanie pasji czytelniczych oraz zamiłowania do literatury,

c) rozwijanie wyobraźni uczniów,

d) aktywizowanie uczniów poprzez udział w konkursach,

e) podniesienie poziomu czytelnictwa,

f) odkrywanie, rozwijanie i propagowanie talentów artystycznych.

Uczestnicy:

Konkurs adresowany jest do uczniów naszej szkoły

Czytaj więcej: SZKOLNY KONKURS „Z KSIĄŻKĄ MI DO TWARZY. SELFIE Z KSIĄŻKĄ”

„8 książek na 8 Narodowe Czytanie”

Pod patronatem pary prezydenckiej już po raz ósmy w całej Polsce czytano utwory należące do kanonu literatury- nowele polskie: „Dobra pani” E. Orzeszkowej, „Dym” M. Konopnickiej, „Katarynka” B. Prus, „Orka” W. S. Reymont, „Rozdziobią nas kruki, wrony” S. Żeromski, „Sachem” H. Sienkiewicz, „Sawa” H. Rzewuski, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” B. Schulz. Ich wspólną cechą jest polskość połączona z treściami uniwersalnymi, refleksją nad kondycją człowieka i społeczeństwa, w którym żyje.

Nasz szkoła (uczniowie z klas 1 d3 oraz 1 c) wzięła również udział w tym wydarzeniu zorganizowanym 20.09.2019 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy. Inscenizację poszczególnych nowel  profesjonalnie przygotowały nauczycielki  i ich uczniowie ze szkoły podstawowej w Żyrakowie, natomiast fragmenty czytali m.in. pan K. Moskal, pani W. Lis a także dyrektor naszej szkoły-pan W. Ostafin.

 

Ha!!! Koniec roku szkolnego. Wakacje - 74 dni!!!

Uśmiechy na twarzy i radość w sercu. Koniec roku szkolnego. Dyrektor szkoły Pan Wiesław Ostafin wręczając nagrody i świadectwa z wyróżnieniem podziękował nauczycielom, rodzicom, pracownikom szkoły, a szczególnie wszystkim uczniom za trud i zaangażowanie w mijającym roku nauki. Słowa uznania Dyrektor skierował do uczniów odnoszących sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, w konkursach artystycznych i sportowych.

Dyrektor odczytał list  posła na Sejm RP, Wiceprzewodniczącego Sejmowej Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży Pana Kazimierza Moskala, który osobiście odwiedził szkołę, złożył gratulacje i ufundował nagrodę książkową dla Jakuba Lachcika, laureata  II miejsca XVII Olimpiady Znajomości Afryki. Na ręce Pana Dyrektora Pan Poseł przekazał również list okolicznościowy skierowany do całej społeczności szkolnej. Dyrektor podziękował Panu Posłowi za przejawianą coroczną troskę i pamięć o szkole.

fotorelacja z uroczystość 

  

 

 

 

 

 

 

Mistrz jest wśród nas!

Gabriel Blezień, przyszły uczeń maturalnej klasy 3c, bokser należący do klubu UKS MORSY DĘBICA, boks uprawia od 11 roku życia.

Lista jego osiągnięć jest długa:

 • Stoczone 80 walk w kraju i za granicą !!!
 • Najpopularniejszy sportowiec roku 2018 w kategorii junior
 • Reprezentant Polski !!!
 • Reprezentant kadry okręgu
 • Gwardyjski Mistrz Polski
 • Wicemistrz Polski (Pułtusk, Ciechocinek, Konin)
 • Zdobywca Pucharu Polski w Grudziądzu
 • Mistrz i zdobywca "Złotej Rękawicy"/najlepszy zawodnik(Kraków)
 • Mistrz i zdobywca „Czarnego Diamentu Śląska" w Rybniku
 • I miejsce w międzynarodowym turnieju w Częstochowie
 • Mistrz Ziemi Lubelskiej
 • Mistrz Pucharu Karpat
 • Grand prix Małopolski
 • I miejsce - międzynarodowy turniej w Libiążu
 • I miejsce - międzynarodowy turniej w Boguchwale
 • I miejsce - międzynarodowy turniej w Irlandii
 • II miejsce walki w formule Semi-Pro (Anglia, Manchester)

 Z wielkim podziwem gratulujemy wszystkich sukcesów i życzymy dalszych!!!

 

Przeczytaliśmy wspólnie!

8 czerwca wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam” zorganizowanej przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole” pod honorowym patronatem Biblioteki Narodowej. W czwartej edycji tego wydarzenia biliśmy rekord w czytaniu w jednym momencie i było nas-czytelników- 363! 

 

 

 

 

 

 

 zobacz więcej

 

 

„Jak nie czytam, jak czytam!”

          Przypominamy, że 7 czerwca (piątek) nasza szkoła weźmie udział w IV edycji ogólnopolskiej akcji czytelniczej  „Jak nie czytam, jak czytam”.   Proponujemy, by o godz. 10.00 w sali lekcyjnej każdy uczeń przez minutę (lub dłużej) miał możliwość przeczytania fragmentu wybranej przez siebie książki (ale nie podręcznik). Wydarzenie to powinno zostać sfotografowane przez przewodniczącego danej klasy. Sygnałem do rozpoczęcia czytania będą trzy krótkie dzwonki. Bardzo prosimy nauczycieli, by włączyli się w tę akcję.

 

W tym roku nie wychodzimy ze szkoły, by nie zakłócać przebiegu zajęć.

 

 

"Moja szkoła w mojej rodzinie"

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w konkursie związanym z obchodami 120 lat istnienia ILO. Konkurs skierowany jest do obecnych uczniów oraz przyszłych, którzy dołączą do naszej społeczności w roku szkolnym 2019/2020.
Zapraszamy do udziału!

 

Dziennik elektroniczny

Szukaj