Hej ogarnięci !!!

Ha!!! Koniec roku szkolnego. Wakacje - 74 dni!!!

Uśmiechy na twarzy i radość w sercu. Koniec roku szkolnego. Dyrektor szkoły Pan Wiesław Ostafin wręczając nagrody i świadectwa z wyróżnieniem podziękował nauczycielom, rodzicom, pracownikom szkoły, a szczególnie wszystkim uczniom za trud i zaangażowanie w mijającym roku nauki. Słowa uznania Dyrektor skierował do uczniów odnoszących sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, w konkursach artystycznych i sportowych.

Dyrektor odczytał list  posła na Sejm RP, Wiceprzewodniczącego Sejmowej Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży Pana Kazimierza Moskala, który osobiście odwiedził szkołę, złożył gratulacje i ufundował nagrodę książkową dla Jakuba Lachcika, laureata  II miejsca XVII Olimpiady Znajomości Afryki. Na ręce Pana Dyrektora Pan Poseł przekazał również list okolicznościowy skierowany do całej społeczności szkolnej. Dyrektor podziękował Panu Posłowi za przejawianą coroczną troskę i pamięć o szkole.

fotorelacja z uroczystość 

  

 

 

 

 

 

 

Mistrz jest wśród nas!

Gabriel Blezień, przyszły uczeń maturalnej klasy 3c, bokser należący do klubu UKS MORSY DĘBICA, boks uprawia od 11 roku życia.

Lista jego osiągnięć jest długa:

 • Stoczone 80 walk w kraju i za granicą !!!
 • Najpopularniejszy sportowiec roku 2018 w kategorii junior
 • Reprezentant Polski !!!
 • Reprezentant kadry okręgu
 • Gwardyjski Mistrz Polski
 • Wicemistrz Polski (Pułtusk, Ciechocinek, Konin)
 • Zdobywca Pucharu Polski w Grudziądzu
 • Mistrz i zdobywca "Złotej Rękawicy"/najlepszy zawodnik(Kraków)
 • Mistrz i zdobywca „Czarnego Diamentu Śląska" w Rybniku
 • I miejsce w międzynarodowym turnieju w Częstochowie
 • Mistrz Ziemi Lubelskiej
 • Mistrz Pucharu Karpat
 • Grand prix Małopolski
 • I miejsce - międzynarodowy turniej w Libiążu
 • I miejsce - międzynarodowy turniej w Boguchwale
 • I miejsce - międzynarodowy turniej w Irlandii
 • II miejsce walki w formule Semi-Pro (Anglia, Manchester)

 Z wielkim podziwem gratulujemy wszystkich sukcesów i życzymy dalszych!!!

 

Przeczytaliśmy wspólnie!

8 czerwca wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam” zorganizowanej przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole” pod honorowym patronatem Biblioteki Narodowej. W czwartej edycji tego wydarzenia biliśmy rekord w czytaniu w jednym momencie i było nas-czytelników- 363! 

 

 

 

 

 

 

 zobacz więcej

 

 

„Jak nie czytam, jak czytam!”

          Przypominamy, że 7 czerwca (piątek) nasza szkoła weźmie udział w IV edycji ogólnopolskiej akcji czytelniczej  „Jak nie czytam, jak czytam”.   Proponujemy, by o godz. 10.00 w sali lekcyjnej każdy uczeń przez minutę (lub dłużej) miał możliwość przeczytania fragmentu wybranej przez siebie książki (ale nie podręcznik). Wydarzenie to powinno zostać sfotografowane przez przewodniczącego danej klasy. Sygnałem do rozpoczęcia czytania będą trzy krótkie dzwonki. Bardzo prosimy nauczycieli, by włączyli się w tę akcję.

 

W tym roku nie wychodzimy ze szkoły, by nie zakłócać przebiegu zajęć.

 

 

"Moja szkoła w mojej rodzinie"

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w konkursie związanym z obchodami 120 lat istnienia ILO. Konkurs skierowany jest do obecnych uczniów oraz przyszłych, którzy dołączą do naszej społeczności w roku szkolnym 2019/2020.
Zapraszamy do udziału!

 

Pierwsza w Europie!!!

228 lat temu Sejm  przyjął  ustawę rządową, którą dziś nazywamy Konstytucją 3 Maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie nowoczesną, spisaną ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.

Miała być odpowiedzią na pogarszającą się sytuację wewnętrzną i międzynarodową Rzeczypospolitej Obojga Narodów która jeszcze 150 lat wcześniej była jedną z największych potęg europejskich i największym krajem w Europie.

 

 

Nie żegnamy się na długo. Za kilka dni matura. Połamania piór!!!

Uczniowie klas trzecich, klas maturalnych z I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy zakończyli rok szkolny.

Dyrektor szkoły pan Wiesław Ostafin pożegnał absolwentów naszego liceum w imieniu całej społeczności szkolnej. Gratulował absolwentom ich dojrzałości, życzył  wiary we własne zdobyte umiejętności, właściwego wykorzystania wiedzy w życiu dorosłym, realizowania marzeń, radości z życia i oczywiście powodzenia na egzaminie maturalnym. Pan dyrektor w obecności wszystkich zgromadzonych wręczył świadectwa ukończenia szkoły wyróżniającym się absolwentom. 

W imieniu rodziców gratulował ukończenia szkoły przewodniczący Rady Rodziców.

Uczniowie klas drugich pożegnali absolwentów występem artystycznym i specjalnie dla nich nagranym filmem.

Nie żegnamy się na długo. Za kilka dni matura. Połamania piór!!!

 

Z wizytą w Europarlamencie

W dniach od 9 do 14 kwietnia uczniowie klasy II b brali udział w projekcie Euroscola. Wyjazd był nagrodą ufundowaną przez Parlament Europejski w konkursie na film „Przyjaźń bez granic”.

Podczas pobytu w Strasburgu uczniowie oraz opiekunowie brali udział w debatach na tematy związane m.in. z ochroną środowiska naturalnego, bezpieczeństwa i praw człowieka, przyszłości Europy oraz mogli zwiedzić miasto.

Ostatnie 2 dni wyjazdu młodzież spędziła podziwiając uroki czeskiej Pragi.

Zobacz fotorelację

Zobacz film

 

Uskok nożycowy i „Szalone nożyczki”

   4.04.2019 r. uczniowie klasy 1 f razem z wychowawcą, panem Tomaszem Koziołem i Katarzyną Zalewską (nauczycielką języka polskiego), wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do Krakowa. Wrażeń nie zabrakło- podczas podróży dowiedzieliśmy się, że na Wyżynie Krakowskiej znajduje się uskok nożycowy (nasz wychowawca obiecał, że na lekcji geografii zdradzi więcej informacji o tym zjawisku). Pogoda nam sprzyjała, więc mogliśmy również zobaczyć, jak zmienił się poziom rynku w Krakowie, podziwialiśmy dawną architekturę, zabytki, ale nie obca nam była również współczesna sztuka- rozpoznaliśmy rzeźbę Igora Mitoraja „Eros bendato”. Natomiast wieczorem czekały na klasę 1 f „Szalone nożyczki” w Teatrze Bagatela. Ta współczesna farsa zrobiła na nas wrażenie- aktorzy grali świetnie, bardzo dobrze podkreślali emocje. Zaskoczeniem dla nas było to, że staliśmy się częścią tej interaktywnej sztuki- mieliśmy możliwość podpowiadania aktorom, np. jak odnaleźć winnego zbrodni. Jako uczniowie klasy 1 f: geograficzno-matematycznej- zgodnie uznaliśmy, że warto brać udział w takich wycieczkach przedmiotowych i na pewno to powtórzymy również ze 100% frekwencją.

 

Dziennik elektroniczny

Szukaj