Warsztaty dziennikarskie w Tarnowie

8 listopada klasa II c, w ramach warsztatów dziennikarskich, uczestniczyła w sympozjum odbywającym się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie, objętym honorowym patronatem przez JE ks. bp. Andrzeja Jeża – biskupa Tarnowskiego.

Odbyło się ono w związku z XIII edycją Dni Jana Pawła II, które są organizowane przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II oraz 40.rocznicą wyboru Karola Wojtyły na stolicę Piotrową.

Cykl wykładów poświęcony był Hannie Chrzanowskiej, córce profesora UJ Ignacego Chrzanowskiego, która zdecydowała się, wbrew rodzinnej tradycji, poświęcić pracy z chorymi i ubogimi ludzmi. W czasach przedwojennych została pielęgniarką, a po wojnie poświęciła się pracy w szkole pielęgniarskiej. Swoją postawą uczyła poświęcenia w pracy, godności i szacunku dla każdego człowieka, szczególnie chorego. Obejrzeliśmy również film poświęcony jej życiu i pracy.