Hej ogarnięci !!!

Spotkanie z naszą absolwentką

 24 stycznia 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z Aliną Nowak – absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy. Alina pochodzi z Pustkowa Osiedla. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 9 lat i od tego momentu taniec zawsze towarzyszył jej życiu. Przez 10 lat tańczyła w Dębicy w klubie Złota Para. Do naszej szkoły uczęszczała w latach 2005 – 2008, do klasy z rozszerzoną matematyką. Jej wychowawczynią była Pani Lucyna Bączek.

 Po zakończeniu szkoły średniej rozpoczęła studia w Krakowie. Tam kontynuowała swą taneczną pasję w Klubie Pląs.

W 2009 roku przeniosła się do Tomaszowa Mazowieckiego. W Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku ukończyła ministerialny kurs instruktora tańca z oceną bardzo dobrą.

Po zdobyciu tytułu Akademickich Mistrzów Polski podjęła decyzję o zakończeniu wspólnej kariery z jej ówczesnym partnerem, by w 2012 roku na festiwalu tańca w Londynie (UK Championships) rozpocząć współpracę z Hiszpanem Edgarem Marcosem. Reprezentując Hiszpanię, uczestniczyli razem w wielu prestiżowych turniejach, odbywających się w różnych zakątkach globu. Należą do światowej czołówki par latynoamerykańskich, a w ostatnich WDSF Mistrzostwach Świata Latin rozegranych w Chinach zajęli 7. miejsce.

Z gorącego miasta w Hiszpanii – Sant Joan de Vilatorrada – przeprowadzili się do Włoch. Polskę odwiedzają regularnie kilka razy w miesiącu. Od listopada 2016 roku to nasz kraj reprezentują na parkietach całego świata.

Chcemy jeszcze raz podziękować Alinie oraz Edgarowi za przyjęcie zaproszenia, a Pani Bączek za zorganizowanie spotkania, które cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów. Dzięki naszym gościom dowiedzieliśmy się, jaką drogę trzeba przejść i jak wytrwale dążyć do celu, by odnieść sukces.

Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów!

 

Dziennik elektroniczny

Szukaj