Hej ogarnięci !!!

DNI KULTURY I LO po raz szesnasty!

   2 kwietnia uczniowie naszej szkoły odkrywali przed publicznością„ to, co im w duszy gra”, czyli tańczyli, śpiewali, grali i oczarowywali. Gościnnie wystąpiła grupa teatralna „Artystokraci” z Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku, w składzie: Aleksandra Zięba i Gabriela Surdel z klasy 1 a, Martyna Dziaduraz klasy 1 c, Anna Samborska z klasy 2a oraz Aleksandra Boczar z klasy 2d.

W świat muzyki przeniosła nas Anna Prucnal z klasy 2a, udowadniając, że skrzypce to instrument niezwykły, z kolei Radosław Cacała z klasy 2 d śpiewająco omówił historię pokemonów. Najliczniejszą grupę reprezentowali wokaliści, których występy zrobiły ogromne wrażenie na publiczności zgromadzonej w auli szkoły. Wystąpili: Aleksandra Miazga z klasy 1a, Natalia Mikrut z klasy 1b, Weronika Wójcik z klasy 1e, Patrycja Kochan z klasy 1f, Maria Barnaś z klasy 2c, Joanna Stryczek, Patrycja Żółkiewska i Radosław Dąbrowski z klasy 3a.

W ramach XVI Dni Kultury I LO podsumowany został Konkurs Poprawnej Polszczyzny, który odbył się w naszej szkole 21 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego
- wyróżnienia zdobyły: Weronika Mądro z klasy 2 a oraz Magdalena Nowak z klasy 1 d;
- 3.miejsce zdobyła Agnieszka Wysowska z klasy 3 e
- 2.miejsce, z taką samą liczbą punktów, zdobyły Kamila Undas z klasy 2 a oraz Julia Sroczyńska z klasy 2 b.
Mistrzem Języka Polskiego został Radosław Cacała z klasy 2 d.

Wystawa prac uczniów I LO również nie przeszła bez echa. Przykłady te pokazały, że w naszej szkole każdy może odkryć swój talent, nie tylko na polu naukowym, a my- uczniowie- jesteśmy „uczniami z klasą”.

Na kolejne Dni Kultury I LO zapraszamy za rok!

Dziennik elektroniczny

Szukaj