Hej ogarnięci !!!

„8 książek na 8 Narodowe Czytanie”

Pod patronatem pary prezydenckiej już po raz ósmy w całej Polsce czytano utwory należące do kanonu literatury- nowele polskie: „Dobra pani” E. Orzeszkowej, „Dym” M. Konopnickiej, „Katarynka” B. Prus, „Orka” W. S. Reymont, „Rozdziobią nas kruki, wrony” S. Żeromski, „Sachem” H. Sienkiewicz, „Sawa” H. Rzewuski, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” B. Schulz. Ich wspólną cechą jest polskość połączona z treściami uniwersalnymi, refleksją nad kondycją człowieka i społeczeństwa, w którym żyje.

Nasz szkoła (uczniowie z klas 1 d3 oraz 1 c) wzięła również udział w tym wydarzeniu zorganizowanym 20.09.2019 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy. Inscenizację poszczególnych nowel  profesjonalnie przygotowały nauczycielki  i ich uczniowie ze szkoły podstawowej w Żyrakowie, natomiast fragmenty czytali m.in. pan K. Moskal, pani W. Lis a także dyrektor naszej szkoły-pan W. Ostafin.

 

Dziennik elektroniczny

Szukaj