SZKOLNY KONKURS „Z KSIĄŻKĄ MI DO TWARZY. SELFIE Z KSIĄŻKĄ”

Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolna I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy.

Cele konkursu:

a) mobilizowanie uczniów do czytania,

b) rozbudzanie pasji czytelniczych oraz zamiłowania do literatury,

c) rozwijanie wyobraźni uczniów,

d) aktywizowanie uczniów poprzez udział w konkursach,

e) podniesienie poziomu czytelnictwa,

f) odkrywanie, rozwijanie i propagowanie talentów artystycznych.

Uczestnicy:

Konkurs adresowany jest do uczniów naszej szkoły

Zasady konkursu:

1. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedno zdjęcie wykonane na papierze fotograficznym, czarno – białe lub kolorowe, w formacie 15 x 21.
  2. Praca powinna zawierać autora zdjęcia czytającego książkę w dowolnej scenerii, „przyłapanego” na czytaniu, dostosowanej do ogólnie przyjętych norm etycznych i estetycznych.
  1. Zdjęcie należy podpisać i dostarczyć do biblioteki najpóźniej do 22 października 2019 roku.
  2. Dodatkowe elementy, np. tło, ozdobniki, metaforyczne ujęcie tematu zależą od inwencji twórczej autora pracy.

Kryteria oceny:

- oryginalne i pomysłowe ujęcie tematu;

- walory estetyczne zdjęcia;

- zgodność z tematyką konkursu;

Zgłoszenie pracy przez autora jest równoznaczne z akceptacją warunków zasad konkursu.

Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE!\