„Poznaj Atom”

Szkoła przystąpiła do realizacji projektu Ministerstwa Energii „Poznaj Atom”, którego ideą jest edukacja uczniów szkół ponadpodstawowych i wyższych klas szkół podstawowych w zakresie energetyki i techniki jądrowej. Edukacja ta prowadzona jest przez pracowników naukowych wyższych uczelni.

W ramach tego projektu 30 października 2019 r. przeprowadzone zostały w szkole cztery lekcje o charakterze warsztatowym( w różnych klasach)  przez mgr inż. Filipa Jędrzejeka, pracownika Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie na Wydziale Energetyki i Paliw. Podczas tych lekcji uczniowi poznali podstawowe informacje dotyczące źródeł energii elektrycznej, energetyki jądrowej oraz promieniowania jonizującego. Na zajęciach zaprezentowany został profesjonalny sprzęt dozymetryczny (detektory promieniowania), uczniowie mogli przeprowadzić doświadczenia na naturalnych materiałach promieniotwórczych. Szkoła pozyskała nieodpłatnie dodatkowe materiały dydaktyczne, dotyczące w/w problemów, które będą wykorzystywane  na lekcjach fizyki w pozostałych klasach.