Harmonogram i procedura konsultacji

pozostałe przedmioty

PROCEDURA PRYCHODZENIA/WYCHODZENIA oraz PRZEBYWANIA UCZNIÓW w SZKOLE

( od 1 czerwca 2020 r.)

1. Konsultacje odbywają się wg ustalonego harmonogramu, z optymalnym i bezpiecznym wykorzystaniem proponowanego czasu ich trwania.
  2. W szkole prowadzony jest rejestr zgłoszeń konsultacji oraz rejestr odbytych konsultacji (w sekretariacie szkoły).
  3. W salach lekcyjnych może przebywać jedna osoba na 4 m2 powierzchni sali, z uwzględnieniem 2 m dystansu społecznego i 1,5 m odległości pomiędzy stolikami.
  4. Maksymalna ilość uczniów stanowiących  grupę podczas konsultacji to 12 osób
  5. Nauczyciele informują dyrekcję o planowanej imiennej liczbie osób biorących udział w konsultacjach oraz planowanym czasie konsultacji, podając jednocześnie szybką ścieżkę komunikacji z rodzicami uczniów niepełnoletnich.
  6. Potwierdzenie konsultacji dla uczniów (w określonym czasie) wymaga zgody dyrekcji, wynikającej z ilości osób mogących przebywać jednocześnie na terenie szkoły.
  7. Konsultacje należy planować  z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem.
  8. Wejście/wyjście następuje pojedynczo z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa ( osłona na usta i nos).
  9. Wejście/wyjście możliwe jest tylko od strony dziedzińca szkoły.
  10. Uczniowie w oczekiwaniu przed wejściem zachowują bezpieczny dystans (2m).
  11. W czasie pobytu w szkole stosują się do wszelkich zaleceń sanitarnych ( np. korzystanie z płynu do dezynfekcji rąk, korzystanie z toalet).
  12. Ogranicza się możliwość przemieszczania po szkole tylko do celów niezbędnych ( do/z sali konsultacji, do/z najbliższej toalety bez względu na jej przeznaczenie).
  13. W celu skorzystania z biblioteki szkolnej należy wizytę umówić zdalnie ( w sekretariacie) i stosować się do procedur wejścia/wyjścia oraz pobytu w bibliotece.
  14. Nie ma możliwości korzystania z szatni.
  15. Po opuszczeniu budynku szkoły uczniowie zobowiązani są bezzwłocznie opuścić teren szkoły.