OHNE GRENZEN- międzynarodowy projekt z języka niemieckiego :)

Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła jako jedna z nielicznych w Polsce zakwalifikowała się do międzynarodowego projektu Instytutu Goethego z języka niemieckiego - „Ohne Grenzen”.

Dzięki „Bez granic” uczniowie z różnych krajów wchodzą ze sobą w wirtualny kontakt. Piszą razem historię, tworzą krótki film, fotografują otoczenie lub przeprowadzają ze sobą rozmowy. W ten sposób mogą poznać świat i młodych ludzi z różnych krajów w różnych formatach cyfrowych. Wyniki projektów prezentowane są na wspólnej stronie internetowej, dzięki czemu każdy może przeżyć ciekawą i pouczającą podróż przez różne kultury.

Od 2017 roku w projekcie wzięło udział prawie 2000 uczniów z jedenastu różnych krajów. Grupy z Niemiec, Maroka, Polski, Egiptu, Tunezji, Łotwy, Jordanii, Czech, Węgier, Algierii i Libanu kręciły filmy, fotografowały i pisały teksty.

A teraz przyszła kolej na nas!