Z taką młodzieżą można iść na koniec świata i jeszcze dalej…..

15 marca rozpoczął się Światowy Tydzień Mózgu! To coroczna akcja edukacyjna, która ma na celu popularyzację wiedzy o funkcjonowaniu mózgu. Z tej okazji wiele ośrodków naukowych w Polsce organizowało spotkania online z popularyzatorami nauki i naukowcami. Familiada szarych komórek, czy teleturniej mózgowych ciekawostek to tylko niektóre z propozycji, w których można wziąć udział.

Jesteśmy radzi, że to wydarzenie cieszyło się wśród Naszej młodzieży tak dużym zainteresowaniem. Jeszcze ważniejszym jest fakt, że Nasi licealiści poświęcili swój wolny czas na wysłuchanie prelegentów z kilkunastu polskich uczelni wyższych. W serii wykładów udział brali uczniowie klas biologiczno- chemicznych oraz humanistyczno- biologicznych.