DZIEŃ WYDZIAŁU 2021

24 marca odbył się Dzień Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, w tym roku wyjątkowo w formie zdalnej. Wzięli w nim udział uczniowie klasy 1a, część z nich uczestniczyła w ścieżce olimpijskiej, a część ogólnej.

Zajęcia prowadzili pracownicy naukowi, studenci i absolwenci wspomnianego wydziału. Uczestnicy mogli dowiedzieć się zarówno, jakie perspektywy czekają ich po ukończeniu studiów, jak i poznać różne ciekawostki, będące przedmiotem analizy prowadzących. Wśród nich znalazły się tematy bardziej „życiowe” oraz typowo naukowe, np. jak filtrować spam, jakie znaczenie w myśleniu matematycznym mają oczy czy jak zapisywać bardzo długie ciągi i liczby.

„Zajęcia bardzo nam się podobały” – podsumowali uczniowie. Czy również zachęciły do podjęcia studiów na Wydziale Matematyki i informatyki UJ? Niebawem się przekonamy.