CIEKAWA LEKCJA Z WSIiZ

W dniu 15.04. uczniowie klasy 2f3 wzięli udział w projekcie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie – „Ciekawa lekcja”. Projekt skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. W ramach projektu można dopasować tematy do zainteresowań i wybrać najciekawszy na 45 minutową lekcję, która odbywa się na platformie Cisco WebEx. Klasa 2f3 wybrała temat „Poznaj Chiny- wprowadzenie do języka, kultury i tradycji Państwa Środka”. Lekcję poprowadziła pani magister Qinghua Zhang-Żyradzka – absolwentka filologii chińskiej na Uniwersytecie Hunan o specjalności: nauczanie języka chińskiego. Pani magister pokazała nam różne aspekty kultury Chin. Poznaliśmy podstawy języka chińskiego :) oraz niekiedy zaskakujące różnice kulturowe pomiędzy naszymi państwami. To naprawdę fascynujący kraj. Może kiedyś uda nam się go zwiedzić?