Narodowe Czytanie 2021

Klasy 3 b i 3 e uczestniczyły 29 września w Narodowym Czytaniu, które odbyło się w Domu Kultury „Śnieżka”. Tegoroczną lekturę, „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, czytała grupa artystyczna Safo przygotowana przez panią Dominikę Migoń - Madurę. W inscenizacji wzięli udział uczniowie  naszej szkoły (na co dzień członkowie grupy Safo):

-Zuzanna Blicharz

- Lena Czachara

-Emilia Pietrucha

- Julia Różańska

-Wiktoria Wawrzonek

-Paweł Borek

-Jakub Nowacki

Wystąpiły także absolwentki I LO- Julia Bielawa i Aleksandra Występek.

Gratulujemy występu- artyści pięknie czytali, jak i śpiewali.

Akcja Narodowego Czytania organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Podczas kolejnych edycji przeczytano dzieła Aleksandra Fredry, „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, wybrane polskie nowele, „Balladynę” Juliusza Słowackiego.