Spotkanie z miłoszologiem Agnieszką Kosińską

Dnia 26 maja 2017 r. nasza biblioteka gościła wyjatkową osobę - panią Agnieszkę Kosińską, abolwentkę naszej szkoły z roku 1986. Pani Agnieszka pracowała w latach 1996 - 2004 jako asystentka noblisty - Czesława Miłosza. Dzisiaj odbyła "podróż sentymentalna" w progi swojego liceum, podarowała cenne ksiażki do księgozbioru bibliotecznego i poprowadziła zajęcia z uczniami pt. "Jak powstaje wiersz?" Dziękujemy serdecznie Pani Agnieszce Kosińskiej za ten dar. Miło nam, że odwiedziła nas tak otwarta i ciepła osoba.

26 maja 2017 r. nasza klasa 2c uczestniczyła w spotkaniu z panią Agnieszką Kosińską. Poprowadziła ona dla nas specjalną lekcję, podczas której pokazała nam, w jak prosty sposób może powstać wiersz. Zaleciła nam, abyśmy zamknęli oczy i pomyśleli o miłym, dowolnie wybranym wspomnieniu. Następnie wybrane osoby prezentowały je, aby ostatecznie spisać je na kartkach. W ten sposób pokazała nam, jak bardzo różni się słowo mówione od pisanego, w którym mamy tendencję do nadużywania oficjalnych form. Następnie zinterpretowała wspólnie z nami wiersz Czesława Miłosza pt. „Dar”.
Na koniec wszyscy ustawiliśmy się do pamiątkowego zdjęcia.
Zajęcia wszystkim bardzo się podobały – nawet najbardziej gadatliwe osoby siedziały potulne jak owieczki. Wypowiedzi na temat lekcji były rozmaite, jednak wszystkie zawierały w sobie coś pozytywnego. Karolina, jedna z naszych koleżanek, powiedziała: „Bardzo podobało mi się spotkanie z panią Kosińską i to, że mieliśmy okazję poznać, jak się pisze wiersz. Dzięki temu, teraz sami możemy spróbować coś napisać. Jestem pewna, że nie tylko ja chciałabym uczestniczyć jeszcze raz w tak ciekawej lekcji”.

Natalia Uszko, grupa dziennikarska z kl. 2c