Już po raz czwarty I LO uczestniczy w Regionalnym etapie Konkursu Naukowego E(x)plory

W dniu 27.05.2017 roku uczeń naszego liceum: Jaromir Hunia ( II d ) uczestniczył w Regionalnym Festiwalu Naukowym E(x)plory prezentując swoją pracę doświadczalną. Tegoroczny konkurs odbywał się w Regionalnym Centrum Naukowo- Technologicznym w Podzamczu koło Chęcin. Jaromir przedstawiał efekty swojej  pracy członkom jury oraz publiczności, która odwiedzała Centrum Naukowe Leonardo Da Vinci.

„Pozwoliło to przedstawić moje badania szerokiej publiczności, uwierzyć w siebie, poszerzyć horyzonty i nawiązać ciekawe kontakty.”

Praca Jaromira Huni uzyskała akredytację na centralny etap E(x)plory, który odbędzie się w październiku 2017  roku w Gdyni.

Gratulujemy!!!

Program E(x)plory

E(x)plory to świat naukowych pasji, przełomowych badań i zaskakujących rozwiązań. E(x)plory wzbudza naukową ciekawość świata, popularyzuje osiągnięcia nauki wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Odpowiada na wyzwanie stojące przed współczesnym państwem, którym jest potrzeba rozwoju innowacji oraz zapewnienie profesjonalnych kadr w świecie opartym na ciągłym postępie technologicznym. To przestrzeń, która łączy pełnych energii, młodych ludzi rozpoczynających swoją przygodę z nauką, autorytety naukowe, start-up’y i doświadczone przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, media, polskie szkoły i najlepsze uczelnie, duże miasta i małe miejscowości.

Młodzi ludzie mają najbardziej zaskakujące i niebanalne pomysły, które w przyszłości mogą zrewolucjonizować otaczający nas świat. Aby zachęcić ich do rozwijania swoich naukowych pasji, Fundacja Zaawansowanych Technologii organizuje Konkurs Naukowy E(x)plory dla młodzież w wieku 14-20 lat. Najlepsi mogą wygrać stypendia naukowe oraz reprezentować Polskę na najbardziej prestiżowych konkursach naukowych dla młodzieży na całym świecie :

• Intel ISEF w Phoenix w Arizonie – największy na świecie konkurs naukowy dla młodzieży.
  • INESPO w Utrechcie w Holandii – międzynarodowy konkurs projektów z dziedziny ochrony środowiska i nauki.
  • Expo-Sciences International w Abu Dhabi – prestiżowy festiwal naukowy dla uczniów organizowany od 1987 roku, na którym młodzież prezentuje projekty z kilkunastu dziedzin naukowych.
  • Hong Kong International Science Fair – największe azjatyckie uczniowskie targi naukowe
  • InfoMATRIX w Rumuni – największy konkurs informatyczny w Europie.

Dzięki E(x)plory mają także możliwość pokazania swoich pomysłów na szerokim forum, skonsultowania ich z uznanymi autorytetami oraz wymiany doświadczeń z rówieśnikami.

Festiwal E(x)plory to jednak nie tylko konkurs dla młodych naukowców, ale także bezprecedensowe wydarzenie dla wszystkich osób pasjonujących się nauką i innowacyjnymi technologiami.