"Pola zielone, wciąż widzę je..." - zaproszenie na prezentację książki H. Niziołek

19 października 2017 r. o godz. 16.00  w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy odbędzie się prezentacja książki Haliny Niziołek „Pola zielone, wciąż widzę je…”. Autorka jest emerytowaną nauczycielką języka polskiego naszej szkoły. W swojej książce przenosi czytelników w krainę swojego dzieciństwa i młodości – utrwala dawne zwyczaje, ludzi, modę, wyrażenia gwarowe, a nawet podaje przepis na piernik. Przekonuje również, że prawdziwa mądrość i prawość mieszkańców wsi wypływa z ich zmagania się z naturą, obserwacji życia, akceptacji tego, co przynosi los, przywiązania do wiary, rodziny, Ojczyzny małej i wielkiej, pogodzenia się z cierpieniem i śmiercią.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie.