Medalista XXVIII Olimpiady Biologicznej na spotkaniu z Wiceprezesem Rady Ministrów, Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosławem Gowinem.

W dniu 10 stycznia 2018 r. uczeń naszej szkoły, laureat srebrnego medalu XXVIII Olimpiady Biologicznej Jaromir Hunia wraz z opiekunem naukowym Moniką Kuczyńską gościli
w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego na spotkaniu z ministrem Jarosławem Gowinem. Jaromir znalazł się w zaszczytnym gronie zaproszonych dwudziestu czterech medalistów Międzynarodowych Olimpiad Przedmiotowych – „Studiując lub myśląc o wyborze studiów, macie przed sobą wiele dróg, wiele możliwości, drzwi najlepszych światowych uczelni stoją przed Wami otworem. Chcę Was jednak zaprosić do współtworzenia silnych polskich uniwersytetów” – powiedział podczas wręczania listów gratulacyjnych wicepremier Jarosław Gowin.

Wicepremier Jarosław Gowin zwrócił się do olimpijczyków z zaproszeniem, by chcieli swe pasje naukowe rozwijać w Polsce, na polskich uniwersytetach: – „Nie ukrywam, że bardzo bym się ucieszył, gdybyście wybrali polskie uniwersytety. Reforma szkolnictwa wyższego to suma wielu działań, jednak bez zdolnych i pracowitych studentów pozostanie w sferze teorii. Dlatego zapraszam Was już teraz, byście chcieli współtworzyć silne polskie uniwersytety, konkurujące z najlepszymi na świecie.”

Szef resortu nauki zwrócił się także do nauczycieli i rodziców najzdolniejszych polskich licealistów, gratulując im i dziękując za wierną i wspierającą  obecność w ich życiu, za to, że na co dzień pomagają młodym talentom rozwijać się i wzrastać.