Konkursu Matematycznego dla gimnazjalistów - podsumowanie.

20 lutego 2018 r.  odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Matematycznego dla gimnazjalistów. Była to już XXI edycja tego konkursu. Zwycięzcami  zostali: Kinga Krystek uczennica
MG nr 2 Juliusz Czechura uczeń MG nr 1 – oboje uzyskali w finale 100% punktów.

Pozostali laureaci to:Michał Ramut z PG w Brzostku, Maksymilian Kubiczek uczeń MG nr 1, Emilia Szymańska uczennica PG
w Brzostku, Mateusz Ramut uczeń PG w Brzostku, Bartosz Grzybowski uczeń MG nr 2, Dominik Borkowski uczeń MG nr 1 oraz Aleksander Stanoch uczeń MG nr 2.

Gościem specjalnym rozstrzygnięcia była pani doktor Martha Łącka(wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego), która wygłosiła dla zebranych wykład okolicznościowy.

Warto wspomnieć, że już od kilku lat patronat nad naszym konkursem piastuje Uniwersytet Jagielloński,
a patronat medialny sprawuje„Obserwator Lokalny”, który współpracuje z nami od pierwszego konkursu. Przez pierwszych kilka lat udostępniał na swoich łamach zadania konkursowe. W tym roku patronat nad konkursem objęło także Starostwo Powiatowe w Dębicy.

XXI Powiatowy Konkurs Matematyczny dla gimnazjalistów powiatu dębickiego został w tym roku wpisany na listę konkursów kuratoryjnych, co daje jego finalistom i laureatom dodatkowe punkty w procesie rekrutacji do szkół średnich.

Wszystkim laureatom, finalistom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy.Zapraszamy do zmagań konkursowych w przyszłym roku.

Fotografie z konkursu - kliknij