Biblioteka I LO zaprasza

Biblioteka w naszym liceum to miejsce szczególne. Młodzi ludzie mogą nie tylko wypożyczyć w niej książki, ale też spędzić czas na rozmowach, czytaniu, nauce. W mieszczącym się drzwi w drzwi z biblioteką Muzeum i Archiwum Szkolnym im. prof. J. Wyrobka każdy może poczuć „ducha szkoły”, który czuwa nad całą społecznością uczniowską. Ale chociaż szkoła liczy sobie blisko 120 lat i znajdują się w niej naprawdę stare woluminy, to nie oznacza, że nie patrzymy z nadzieją w przyszłość. Uczniowie w bibliotece szkolnej znajdą nie tylko lektury obowiązkowe czy opracowania naukowe, ale również książki, co do których sami zdecydowali, że chcieliby je przeczytać. Wśród tych cieszących się największą popularnością należy wymienić następujące pozycje: J. Green, Gwiazd naszych wina, N. Sparks, Anioł  stróż,  Ślub, Na ratunek, R. Brett, Bóg zawsze da ci pracę, Jesteś cudem, P. Hawking, Dziewczyna z pociągu, G. C. Hoover, Loosing hope, S. King, Pan Mercedes, R. Donovan, Powód, by oddychać, Co, jeśli… Zafon, Więzień nieba, L, Olivier, 7 razy dziś, D. Glukowsky, Metro 2034, Metro2035, J. Moyes, Zanim się pojawiłeś, G. Forman, Zostań, jeśli kochasz, W.M. Paul Young, Chata, T. Gerrittsen, Ogród kości, B. Grylls, Poradnik przetrwania w życiu, J. Austin, Duma i uprzedzenie, Dostojewski, Idiota, Bronte, Wichrowe wzgórza.