Hej ogarnięci !!!

Dni Kultury I LO po raz 15!

         21 marca 2018 r. obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny… w szkole. W tym dniu mogliśmy pokazać, że jesteśmy licealistami ze 100% kulturą, uczestnicząc w Dniu Tańca i w 15. Dniach Kultury I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły. Przewodnikami po meandrach wyobraźni, czyli prowadzącymi uroczystość były Paulina Jaszcz i Anita Dorożewycz, uczennice z klasy 2 d. Każdy mógł zaprezentować „to, co mu w duszy gra” śpiewając, grając, tańcząc. Okazało się, że wśród uczniów naszej szkoły są magicy, którzy opanowali sztukę oczarowywania publiczności do perfekcji- to Jakub Kania z klasy 3f („szkolny magik”) oraz Krystian Sojka z klasy 2b.  W sztuce śpiewu niezrównani byli Ilona Babicz z klasy 3 d, Joanna Stryczek z klasy 2a, Izabela Marcinek z klasy 1 a oraz Magdalena Gleń z klasy 1 f. Natomiast Radosław Cacała z klasy 1d nie tylko śpiewał ( na bis wykonał "Despacito"), ale opowiedział nam też, jak to było z pokemonami. Muzyka klasyczna nie jest obca także licealistom, co udowodniły Anna Prucnal z klasy 1a oraz Kinga Lula z klasy 1 g, wykonując „Por Una Cobeza” z filmu „Zapach kobiety” oraz „Korpus 13” N. Paganinego. Mistrz gry na gitarze to Michał Barszcz z klasy 3 a, akompaniował J. Stryczek.

    Gościem, który zaszczycił nas swoją obecnością, była pani Halina Niziołek, absolwentka naszego liceum. Jako nauczycielka języka polskiego pracowała w "Jagielle" od 1973 roku do 2001. Była cenionym pedagogiem lubianym przez młodzież za życzliwość i uśmiech. Jesienią 2017 roku została wydana książka „Pola zielone, wciąż widzę je” autorstwa pani Niziołek, będąca wspomnieniem wioski dzieciństwa- Bobrowej, jej mieszkańców, zwyczajów. To opowieść ujęta w cykl 12 miesięcy, której fragmenty przeczytali uczniowie z klas maturalnych- Ilona Babicz, Patrycja Serafin, Mikołaj Wielgus z klasy 3d oraz Natalia Świstara z klasy 3 g. Gość honorowy Dni Kultury- pani Halina Niziołek- została "Człowiekiem roku Obserwatora Lokalnego 2017". Emerytowana polonistka była pod wrażeniem prac malarskich, grafiki, zdjęć autorstwa uczniów I LO i Gimnazjum Dwujęzycznego: N. Wielgus, G. Radzik, A. Kaczki,      K. Małek, K. Chmury, M. Posłusznego, G. Moraniec. Natomiast podczas Dnia Tańca publiczność entuzjastycznie reagowała na występy grupy ze Szkoły Tańca i Ruchu "Soul Dance", bo taniec współczesny naprawdę robi wrażenie.

 Na kolejne Dni Kultury I LO zapraszamy za rok!

Grupa dziennikarska z kl. 2c