Hej ogarnięci !!!

Dzień Nauki z Wydziałem Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego

W dniu 20 kwietnia br. mieliśmy zaszczyt gościć w murach naszej szkoły gości z WBBiB Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zaproszeni naukowcy wygłosili bardzo ciekawy wykład: dr  Kinga Kłodawska z pasją opowiadała o możliwościach wykorzystania bakterii do pozyskiwania cennych w medycynie substancji w wykładzie „ Sinice – nowoczesne mikrofabryki”.

Po wykładzie uczniowie klasy II d, II e i III g  kontynuowali pasjonujące zajęcia – tym razem doświadczalnie. Pani dr Magdalena Tworzydło i Pani dr Kinga Kłodawska poprowadziły ćwiczenia z biologii molekularnej. Pod czujnym okiem naukowców uczniowie przeprowadzili trawienie plazmidowego DNA enzymami restrykcyjnym oraz przeprowadzili elektroforezę uzyskanych krótkich odcinków DNA.

Jesteśmy bardzo wdzięczni organizatorom i wykładowcom Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ za przyjęcie zaproszenia do naszej szkoły i pełne profesjonalizmu poprowadzenie zajęć.

Mamy nadzieję na spotkanie w przyszłym roku.

Do zobaczenia!