Hej ogarnięci !!!

Czytam, bo lubię.

8.06. 2018 r. uczniowie z całej Polski o godzinie 10.00 pobijali rekord w jednoczesnym czytaniu. My- uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy- byliśmy również w tym zaszczytnym gronie. Pomysłodawcą i organizatorem akcji „Jak nie czytam, jak czytam” jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole.
Wg najnowszych badań czytelnictwa 2017 przeprowadzonych przez Bibliotekę Narodową 38% Polaków przeczytało co najmniej jedną książkę
w ciągu roku, 9 % deklaruje przeczytanie 7 i więcej książek rocznie, natomiast 62% ankietowanych nie przeczytało nic. Dlaczego nie czytamy?…bo się nam nie chce, bo nie lubimy, bo czytania nie traktujemy jak rozrywki.
W pobijaniu czytelniczego rekordu na dębickim Rynku wzięli udział dyrektorzy I LO, ZSE, Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół nr 2, Zespołu Szkół nr 4, uczniowie z tych szkół oraz zaproszeni goście- burmistrz Dębicy, pan Mariusz Szewczyk; dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy- pani Katarzyna Rokosz. Zostały przeczytane fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, którego powieść wybrano w 2018 r.
w ramach akcji „Narodowe Czytanie”. Nowością w tym roku jest możliwość wzięcia udziału w konkursie ogłoszonym przez redakcję miesięcznika
Biblioteka w Szkole. Do wygrania są czytniki e-booków oraz książki. Jak to zrobić? Wystarczy zrobić sobie „selfi” z książką oraz udostępnić je na swoim profilu na Facebooku lub Instagramie w terminie do 30 czerwca 2018 r.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, zapraszamy za rok na kolejną akcję pobijania rekordu czytania w jednym momencie, bo przecież warto czytać, czytam, bo lubię!