Przedmaturalne spotkania

31 marca do Jagiełły zawitali przedstawiciele Samorządu Studentów Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie wraz z dr Marcinem Wróblem. Spotkanie było zorganizowanie przez Panią dr Annę Wilczyńską w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie. Uczestnikami spotkania byli przyszli adepci prawa – tegoroczni maturzyści, którzy planują podjąć studia prawnicze na najlepszym wydziale prawa w Polsce.

Na początku spotkania otrzymaliśmy garść najistotniejszych informacji o Wydziale Prawa
i Administracji UJ. Studenci przedstawili nam uczelnię, program studiów, perspektywy kariery oraz poinformowali nas o progach punktowych, które będą obowiązywać w tegorocznej rekrutacji. Jednak, głównym celem spotkania było wysłuchanie wykładu naszego gościa. Pierwsza część prelekcji dotyczyła istoty prawa, tego czym jest i w jaki sposób jest tworzone. Kolejna część odnosiła się do funkcjonowania państwa prawa w Polsce, zwłaszcza
w kontekście zasad ustrojowych, w tym głównie zasady trójpodziału władzy. Wykładowca odniósł się do bieżącej sytuacji prawnej w naszym państwie, przedstawiając stanowisko środowisk prawniczych w zakresie zawiłej problematyki konstytucyjnej.

Bez wątpienia takie spotkania pomogą naszym maturzystom uzyskać w maju jak najlepszy wynik z egzaminu dojrzałości.

Gabriela Wołowiec