Hej ogarnięci !!!

Wydarzenie roku jubileuszowego!!!

I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły zaprasza na otwarty wykład okolicznościowy

 Pragniemy poinformować, że w ramach obchodów roku jubileuszowego 120-lecia szkoły, przyjedzie do szkoły z okolicznościowym wykładem Pan prof. dr hab. Leszek Starkel, wybitny polski geograf, absolwent I LO. Pan profesor jest drugim Polakiem obok hrabiego Pawła Edmunda Strzeleckiego (1846), który szczyci się Złotym Medalem Królewskiego Towarzystwa Geograficznego (RGS Founder’s Gold Medal). Medal taki można otrzymać za „wspieranie i promowanie nauki i odkryć geograficznych”, przy czym przed jego przyznaniem wymagana jest królewska zgoda.

Wykład odbędzie się w auli I LO dnia 8 listopada 2019 r. o godz. 10:40. Przewidywany czas trwania wykładu ok. 1,5 godz.

Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

                                                                Społeczność I LO       

 

    

 

Wojewódzka inauguracja nowego roku szkolnego w naszej szkole

 2 września 2019r. odbyła się w naszym liceum wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2019/2020, połączona z nauguracją obchodów 120-lecia istnienia naszej szkoły.

 Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00 Mszą Św. w kościele Św. Jadwigi w Dębicy, której przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz biskup Andrzej Jeż. Po Mszy Św. dyrekcja, nauczyciele i młodzież wraz z seniorami i zaproszonymi gośćmi przemaszerowali do budynku liceum. Spotkanie w sali gimnastycznej rozpoczęło się od odśpiewania hymnu państwowego, a następnie starosta powiaty dębickiego Piotr Chęciek jako współgospodarz powitał zaproszonych gości i społeczność szkolną, a także podzielił się wspomnieniami jako absolwent naszego liceum.

 Po jego wystąpieniu rozpoczęła się pierwsza część programu artystycznego dotycząca powstania szkoły i pierwszych lat działalności. Następnie w imieniu parlamentarzystów zabrał głos poseł Kazimierz Moskal który kilka lat pracował w naszej szkole jako nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, Obecnie w sejmie jest zastępcą przewodniczącego Komisji Edukacji, nauki i Młodzieży. Przeczytał list życzeniami od Ministra Oświaty i Wychowania Dariusza Piontkowskiego. Później głos zabrała pani wojewoda Ewa Leniart, która odniosła się do sytuacji w oświacie na progu nowego roku szkolnego.

Czytaj więcej: Wojewódzka inauguracja nowego roku szkolnego w naszej szkole

Szukaj