Konkurs dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy

„MOJA SZKOŁA W MOJEJ RODZINIE”

II EDYCJA

I. Organizator konkursu:

Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolna.

II. Adresaci konkursu:

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów I Liceum Ogólnokształcącego    im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy.

III. Cele konkursu:

1. Zachęcanie uczniów do wyszukiwania w swoich rodzinach absolwentów naszej szkoły (np. starsze rodzeństwo, rodzice, dziadkowie, pradziadkowie).

2. Integracja międzypokoleniowa poprzez rozmowy, wywiady, gromadzenie pamiątek    archiwalnych.

3. Dodatkowe podkreślenie znaczenia naszej szkoły w edukacji młodzieży z Dębicy i okolic.
      IV. Zasady udziału w konkursie:

1. Przedmiotem konkursu jest wyszukanie spokrewnionych absolwentów  I LO .

2. Zebranie archiwaliów o tych osobach (w miarę możliwości) np.: zdjęcia, świadectwa szkolne, dyplomy, zeszyty uczniowskie, publikacje.

3. Każdą osobę - absolwenta  uwzględnioną w pracy konkursowej należy opatrzyć danymi: imię i nazwisko, stopień pokrewieństwa, okres nauki w naszej szkole.

4. Przedmiotowe prace należy złożyć w bibliotece szkolnej w terminie  do 16.03.2020r.

5. W/w prace posłużą do zorganizowania wystawy.

6. Po zakończeniu wystawy archiwalia zostaną zwrócone  uczestnikom konkursu.

V. Kryteria oceny:

1. Ilość spokrewnionych absolwentów uwzględnionych w pracy konkursowej.

2. Różnorodność zgromadzonych archiwaliów.

3. Zwycięzców wyłoni komisja konkursowa.

4. Zwycięzcy otrzymają nagrody.

VI. Uwaga końcowa:

Szczegółowych  informacji  udziela biblioteka szkolna.