Hej ogarnięci !!!

Kolejny sukces naszych uczniów!

Uprzejmie informujemy iż w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady o Państwie i Prawie ustanowienia Podkarpackiego Finału Ogólnopolskiej Olimpiady o Państwie i Prawie, do którego zakwalifikowało się 30 najlepszych uczniów z Podkarpacia. 

Celem interdyscyplinarnej „Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie” organizowanej przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą jest szerzenie wśród uczniów  wiedzy z zakresu szeroko pojmowanej problematyki dotyczącej m.in. państwa, prawa, w tym - konstytucyjnego, zasad i procedur demokratycznych, Unii Europejskiej, Praw Człowieka.W Olimpiadzie brało udział 2500 uczniów z 266 szkół w całej Polsce. Nasi uczniowie Filip Różak zajmując XVI miejsce i  Jakub Lachcik zajmując XXVII miejsce, zostali Laureatami Podkarpackiego Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Uczniów prowadziła  i przygotowywała p. Agnieszka Mastaj.

Olimpiada to kolejny nowatorski w skali kraju pomysł WSPiA. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Minister Sprawiedliwości. Olimpiada organizowana była razem z Podkarpackim Kuratorium Oświaty.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Kamila i Krzysztof wyróżnieni

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie klasy II a – Kamila Undas i Krzysztof Malata – otrzymali wyróżnienie za wyniki uzyskane w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”.
Kamila reprezentowała również naszą szkołę w finale XIX Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji, do którego zakwalifikowało się 42 uczniów z całego województwa.

Wyróżnionym gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Nagroda specjalna dla Michała Posłusznego

Nagrodę specjalną podczas Regionalnego Konkursu Naukowego E(x)plory w Podzamczu k. Kielc otrzymał tegoroczny absolwent naszej szkoły Michał  Posłuszny. Wspólnie z Natalią Fitowską z ZS nr3 w Ostrowcu Świętokrzyskim i Jakubem Jurzak oraz Szymonem Stasik z AGH w Krakowie stworzył ł aplikację „Who Am I”. Aplikacja za pomocą zebranych danych na temat użytkownika z platformy rozrywkowej dopasowuje wykreowany profil podobny do innych użytkowników o zbliżonych zainteresowaniach, podobnym wieku i bliskim miejscu zamieszkania. Umożliwia to dobór osób, które będą miały wspólne zainteresowania i większe szanse na nawiązanie relacji nie tylko wirtualnych, ale przede wszystkim w świecie rzeczywistym. Opiekunem naukowym zespołu był Stanisław Borek

I i III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej!

 

Konkurs odbył się w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku-Kleciach. W tym roku tematem przewodnim konkursu była „przyjaźń”. Naszą szkołę dumnie zareprezentowały:

Ania Prucnal z piosenką w języku niemieckim: „Auf Andersen Wegen”, która swoim występem podbiła serca wszystkich i zdobyła I miejsce w konkursie, oraz Maria Barnaś, która pięknie zaprezentowała się w piosence „Shallow” zdobywając III miejsce!

Dziewczyny były naprawdę świetnie przygotowane i pokazały prawdziwy talent. Dziękujemy za czas poświęcony na przygotowanie, za chęci i zaprezentowanie naszej szkoły na najwyższym poziomie. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

 

 

IV Wojewódzki Konkurs Recytatorski Literatury Rosyjskiej „ Od Dostojewskiego do Jerofiejewa”

3 czerwca w Sanoku odbył się IV Wojewódzki Konkurs Recytatorski Literatury Rosyjskiej „ Od Dostojewskiego do Jerofiejewa”. Wzięli w nim udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci państwowych szkół zawodowych. Naszą szkołę reprezentowała Wiktoria Szczygieł, uczennica klasy I D. Na konkurs przygotowała dwa utwory: poetycki (wiersz A. Puszkina) i prozatorski (fragment z „Anny Kareniny” L. Tołstoja). Wiktoria zaprezentowała się bardzo dobrze, choć nie odniosła zwycięstwa. Życzymy jej wytrwałości w dalszej nauce języka rosyjskiego i pogłębiania zainteresowania literaturą i kulturą Rosji.

 

XV POWIATOWY KONKURS HISTORTYCZNY "Armia Krajowa w Powiecie Dębickim"

Dnia 28 maja odbyło się rozstrzygnięcie XV edycji konkursu "Armia Krajowa w powiecie dębickim" organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Dębickiej. Celem konkursu było rozbudzenie uczuć patriotycznych wśród uczniów zainteresowanych historią II Wojny Światowej, a zwłaszcza losami żołnierzy Armii Krajowej na teranach Ziemi Dębickiej. W klasyfikacji drużynowej nasze liceum zdobyło II miejsce w składzie: Aleksandra Miazga kl.Ia, Grzegorz Olechowski kl.Ia oraz Angelika Ciszczoń kl.IIb. W klasyfikacji indywidualnej konkursu, I miejsce zajęła Angelika Ciszczoń. Opiekunami byli: Pani Ludmiła Stelmach-Kołodziej, Agnieszka Mastaj oraz Pan Rafał Dudziak. W nagrodę 11 czerwca uczestnicy pojadą do Kazimierza Dolnego.

Dziękujemy i gratulujemy.

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny Eko-Planeta

W dniu 4 marca odbyła się Ogólnopolski Konkurs ekologiczny Eko-Planeta, którego celem było upowszechnianie wiedzy ekologicznej wśród młodzieży szkół średnich.  W naszym liceum udział w konkursie  wzięło 16 osób. Wszyscy z biorących udział, wykazali się bardzo dobrą znajomością wiedzy  z zakresu ekologii, biologii, zoologii oraz ochrony środowiska.  Najlepszy wynik w szkole uzyskał Radosław Cacała, na drugiej pozycji znalazł się Krzysztof Malata, na trzeciej egzekwo Kozińska Aleksandra i Gajda Patrycja. Opiekunem młodzieży był pan Krzysztof Kosiński. Wszystkim biorącym udział w tego typu przedsięwzięciach pragniemy wyrazić ogrom podziękowań oraz wyrazy szacunku.

 

 

Woda dla wszystkich, nie zostawiajmy innych w tyle

W dniu 25 marca odbył się finał konkursu „Woda dla wszystkich, nie zostawiajmy innych w tyle” organizowanego przez Wodociągi Dębickie. Założeniem konkursu było ukazanie istotnej roli wody w życiu każdego człowieka. Miło nam poinformować, iż nasze uczennice Julia i Weronika Jamróz z klasy II B zdobyły I miejsce nagrywając filmik, ukazujący istotną role wody w życiu każdego z nas. W ramach zwycięskiego projektu planowana jest również zbiórka funduszy na budowę studni w Sudanie, w którą to akcję zaangażowani będą uczniowie naszego Liceum. Współpracę zadeklarował również Prezes Zarządu Wodociągów Dębickich- p. Jacek Gil. Opiekunem merytorycznym laureatek oraz koordynatorem akcji jest p. Krzysztof Kosiński. Serdecznie gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni!

Wojewódzki Konkurs Piosenki Rosyjskiej 'Пусть всегда будет солнце'.

Dnia 26 marca w Rzeszowie odbyła się V edycja Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Rosyjskiej 'Пусть всегда будет солнце'.

Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie w dwóch kategoriach:
1. zespół: (Anna Samborska (2a), Radosław Cacała (2d), Bartosz Piątek (2d), Konrad Bałabuszek (2d);
2. solista: Maria Barnaś (2c)
Po wielu próbach i przygotowaniach, wszyscy nasi uczniowie zaprezentowali się fantastycznie! Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogli wysłuchać pięknych utworów w wykonaniu naszych gwiazd!

Мы приветствуем мальчиков и девочек!!!

 

 

W biegach przełajowych - kwalifikacja!!!

Dnia 28.03 odbyły się drużynowe biegi przełajowe na szczeblu powiatowym. Drużyna chłopców wywalczyła pierwsze miejsce, a drużyna dziewcząt drugie miejsce. Uczniowie zakwalifikowali się do następnego etapu zawodów. Opiekunem chłopców była pani Edyta Wilk, a dziewcząt pani Justyna Lach.

 

Dziennik elektroniczny

Szukaj