Hej ogarnięci !!!

PODSUMOWANIE KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „POKAŻ JAK UPRAWIASZ SPORT W CZASIE PANDEMII”

W dniu 25.01.2021r. odbyło się wręczenie dyplomów w naszej szkole przez pana Dyrektora Wiesława Ostafina uczestnikom konkursu fotograficznego  „POKAŻ JAK UPRAWIASZ SPORT W CZASIE PANDEMII”, a cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez nauczycieli Wychowania Fizycznego przekazał  Przewodniczący Zespołu Przedmiotowego pan Bartłomiej Szarek  w imieniu całego zespołu. Poniżej przedstawiamy prace konkursowe, które zostały nagrodzone. 

 

1. ALEKSANDRA KLIŚ 2E3 – TYTUŁ PRACY „ SPORT MOJA WEWNĘTRZNA SIŁA”.

2. BARTOSZ NOSAL 2D3

3. MAKSYMILIAN DZIURZYŃSKI  2D – TYTUŁ PRACY „MOTOCROSS-ADRENALINA I ŚWIETNA ZABAWA”

4.NIKOLA CIOŁEK 1E – TYTUŁ PRACY „BALET”

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

Przewodniczący Zespołu Przedmiotowego: Bartłomiej Szarek

 

 Zabacz galerię zdjęć

 

Miłosz w finale Tarnowskiego Konkursu Matematycznego

Tarnowski Turniej Matematyczny to zawody ogólnopolskie, których ideą jest zarówno rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów jak i przygotowanie młodzieży do przyszłych startów w   zawodach matematycznych o   podwyższonym stopniu trudności   takich jak ogólnopolska olimpiada matematyczna. Zawody wystartowały sześć lat temu. Do tegorocznego VII finału TTM zakwalifikował się uczeń klasy 2f Miłosz Zapór.

 

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Mózgu

16.12.2020 roku odbył się etap szkolny III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mózgu, w której udział wzięło sześcioro uczniów Naszego liceum.  Dnia 07.01.2021 roku komisja właściwa olimpiady opublikowała listę osób zakwalifikowanych do II etapu. Wśród czterech zakwalifikowanych reprezentantów województwa podkarpackiego, jest trzech uczniów Jagiełły: Dawid Sroka, Magdalena Gruszka, Aleksandra Strózik, wszyscy uczęszczają do klasy ID o profilu biologiczno-chemicznym.

                Celem  olimpiady było poznanie budowy oraz prawidłowego funkcjonowania mózgu człowieka.

Wszystkim uczniom biorącym udział w olimpiadzie gratulujemy, a Dawidowi, Madzi i Oli, życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Konkurs z wiedzy prawnej

Fundacja Rozwoju i Wsparcia PASIEKA przeprowadziła na terenie Powiatu Dębickiego Powiatowy konkursy z wiedzy prawnej. Z uwagi na wymogi sanitarno-epidemiologiczne spowodowane stanem pandemii oraz potrzebę zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa dla uczestników, konkurs został przeprowadzony w formie zdalnej. Konkurs został poprzedzony realizacją przez Fundację Pasieka serii warsztatów prawnych dla uczniów.

Udział w konkursie wzięły szkoły ponadpodstawowe z terenu Powiatu Dębickiego:

  • I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy
  • Zespół Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy
  • Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy

 Laureatami Powiatowego konkursu z wiedzy prawnej zostali:

  1. Alicja Kuta - Zespół Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy
  2. Kamil Piórek - I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy
  3. Aleksandra Miklos - I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy

Serdecznie gratulujemy !!! Zwycięzcy dwóch pierwszych miejsc otrzymują nowoczesne elektroniczne opaski sportowe, zaś wszyscy uczestnicy materiały promocyjne Powiatu Dębickiego.

Konkursy zostały zrealizowane pod patronatem Starosty Dębickiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Konkurs  jest sfinansowany ze środków otrzymanych od Powiatu Dębickiego.

DIAMENTOWY INDEKS AGH

 

 

Patryk Podgórski,

uczeń klasy III a, zakwalifikował się do
II etapu XIV
Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”
z matematyki.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

Gratulacje dla Zuzanny Rzeszutko z kl.2c3!

Uczennica klasy 2c3 Zuzanna Rzeszutko zdobyła I miejsce w Powiatowym  Konkursie „Cywilizacja miłości” zorganizowanym przez ZSE w Dębicy. Tegoroczna XIV edycja odbyła się pod hasłem „Nie lękajcie się swojej młodości”.

Wśród  25 prac jury doceniło refleksyjny wiersz Zuzanny  „Światło, co niepewność przepędza”.

 

VII Powiatowy konkurs fotograficzny i plastyczny

30 listopada 2020 roku ogłoszone zostały wyniki VII Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Przyroda powiatu dębickiego” i VII Powiatowego Konkursu Plastycznego „Moje spotkania z przyrodą”. W konkursach uczestniczyły 42 osoby ze szkół z całego powiatu dębickiego. Komisja konkursowa pod przewodnictwem pana Ryszarda Kucaba wybrała najlepsze prace plastyczne i fotograficzne. 

Uczennice naszej szkoły : Julita Pleban  zajęła II miejsce w kategorii „Moje spotkanie z przyrodą” a  Klaudia Szewczyk została wyróżniona  w kategorii „Przyroda powiatu Dębickiego”.

Gratulujemy sukcesu

 

“Za styl oddziałujący na wyobraźnię, a jednocześnie precyzyjnie opisujący filmowy warsztat, który autor rozkłada na części pierwsze i wskazuje na jego działanie w obrębie znaczeń”

Pragniemy pogratulować uczniowi klasy 2A3 o profilu matematyczno - fizycznym, Pawłowi Borkowi, który uzyskał tytuł laureata ogólnopolskiego konkursu na recenzję filmową „Skrytykuj!”.

Konkurs organizowany jest przez Filmotekę Narodową - instytut audiowizualny oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa narodowego. Recenzja filmu „Może pora z tym skończyć” Charliego Kaufmana została wybrana jako jedna z trzech, spośród blisko siedemdziesięciu zgłoszeń uczniów z całej Polski.

Paweł w ramach nagrody będzie uczestniczyć w pracach jury młodych w ramach 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, odbywającego się w terminie 8-12 grudnia 2020 . Jury Młodych ocenia filmy z Konkursu Głównego i uczestniczy w spotkaniach z przedstawicielami branży filmowej (w tym roku oczywiście w formule online). Zwieńczeniem udziału będzie wręczenie statuetki Skrytykuj.pl autorowi wybranego filmu podczas tzw. „Młodej Gali”.

Jak wyczytać możemy z uzasadnienia konkursowego jury, Paweł został doceniony:

“Za styl oddziałujący na wyobraźnię, a jednocześnie precyzyjnie opisujący filmowy warsztat, który autor rozkłada na części pierwsze i wskazuje na jego działanie w obrębie znaczeń”

Nagrodzoną recenzję można znaleźć pod adresem:

https://www.skrytykuj.pl/konkurs/recenzje/recenzja/5fa08eec0efbc

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Finalista konkursu naukowego E(x)plory

Pragniemy pogratulować uczniowi klasy 2e3 o profilu biologiczno-chemicznym, Jakubowi Wiśniowskiemu, który godnie reprezentował naszą szkołę w finale konkursu naukowego E(x)plory w Gdyni. W dniach 25-27 listopada Kuba prezentował swoją aplikację jurorom, przedstawicielom firm, które współpracują z konkursem E(x)plory, a także osobom zainteresowanym innowacyjnym pomysłem Jakuba. Jego wysiłek został doceniony i uzyskał on tytuł finalisty. Udział w tak renomowanym przedsięwzięciu otworzył Kubie drzwi do Świata  Nauki. Podczas prezentowania aplikacji padło bardzo dużo pozytywnych komentarzy odnośnie Naszego liceum . Należy przypomnieć, że Kuba  jako jedyny z Podkarpacia  dostał się do finału konkursu.

Gratulujemy tak ogromnego sukcesu i życzymy kolejnych.

 

 

 

 

„Najlepsi są wśród Nas”

Dnia 17 listopada bieżącego roku odbyła się XV Powiatowa Olimpiada Ekologiczna organizowana przez Liceum Ogólnokształcące im. Sebastiana Petrycego w Pilźnie.  Udział w niej wzięli uczniowie wszystkich szkół średnich,  Powiatu Dębickiego.  Nasza szkoła była reprezentowana przez uczniów klas o profilach biologiczno-chemicznych, Dawida Srokę z klasy Id oraz Jakuba Wiśniowskiego z klasy IIe3. Kuba i Dawid zakwalifikowali się do finału olimpiady zajmując kolejno :

I miejsce:  Jakub Wiśniowski

III miejsce: Dawid Sroka

Cieszymy się z Waszego sukcesu razem z Wami.

Gratulacje

„Udzielił wywiadu dla Polskiego Radia Czwórki”

Uczeń naszej szkoły uczęszczający do klasy 2e3 o profilu biologiczno-chemicznym Jakub Wiśniowski w dniu 30.10.2020 udzielił wywiadu w Polskim Radiu – Czwórka, w audycji Stacja Nauka, gdzie opowiadał o swoim innowacyjnym projekcie: „Aplikacja wspomagająca rolników w doborze odpowiedniego nawozu do przygotowania gruntów pod względem chemicznym do uprawy wybranych roślin”. W wywiadzie Jakub wspomniał także o planach na przyszłość z nim związanych. 

 

MAGDALENA MAZUR - FINALISTKA KONKURSU MATEMATYCZNEGO

Miło nam poinformować, że uczennica Magdalena Mazur z klasy 2f3, została finalistką XX Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji. Uczennicę do konkursu przygotowywała p. Regina Kontrabecka-Zapór.

Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów!

 

 

 

 

 

 

Sukces uczennic naszej szkoły w VI edycji Konkursu o Żołnierzach Wyklętych „Wilczymi Śladami”!

28.09.2020 r. został rozstrzygnięty konkurs historyczny „O żołnierzach wyklętych-Niezłomnych” pod patronatem Katolickiego Centrum Edukacyjnego KANA w Dębicy, Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie, Miasta Dębicy oraz Starostwa Powiatowego w Dębicy. Celem tego przedsięwzięcia, zorganizowanego po raz szósty, było przybliżenie tematyki związanej z polskim podziemiem niepodległościowym po 1945 r. oraz zainteresowanie uczniów postawami wielu narodowych bohaterów „Żołnierzy Wyklętych- Niezłomnych”.

Miło jest nam poinformować, że Magdalena Kamińska z klasy 2b3 zajęła w tym konkursie I miejsce w kategorii literackiej „Wilczymi Śladami” , natomiast Aleksandra Kołeczek z klasy 2c zdobyła trzecie miejsce w tej samej kategorii. Pieczę nad uczennicami sprawowały nauczycielki języka polskiego- pani Katarzyna Zalewska i pani Ewa Nowacka.

 Gratulujemy sukcesu!!!

 

Będzie reprezentował „Jagiełłę” na Krajowym Finale Konkursu Naukowego E(x)plory

Za nami pierwsza edycja Festiwalu Naukowego E(x)plory.  Młodzi naukowcy walczyli o miejsca w finale Konkursu Naukowego E(x)plory. Akredytacje do kolejnego etapu otrzymało 8 projektów z całego regionu Południowej Polski.  Ich autorzy wezmą udział w finałowych rozgrywkach w Gdyni. Wydarzenie odbyło się 29 września i było w całości transmitowane w Internecie.

Wśród projektów które się zakwalifikowały do Gdyni jest także projekt ucznia I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy, Jakuba Wiśniowskiego  ucznia klasy 2e3 o profilu biologiczno-chemicznym, który jako jedyny z powiatu Dębickiego oraz Podkarpacia znalazł się  wśród finałowej grupy osób biorących udział w ostatnim etapie konkursu naukowego. Jakub będzie walczył o stypendia naukowe na rozwój swoich projektów ufundowane przez Mecenasa Programu E(x)plory Grupę LOTOS, udział w konkursach międzynarodowych oraz nagrody specjalne ufundowane przez partnerów programu E(x)plory.  

            Opiekę naukową nad projektem sprawuje nauczyciel biologii Krzysztof Kosiński.

 

 

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Dębicki Jagiełło- 120 lat historii”

Wyniki rozstrzygnięcia

Powiatowego Konkursu Plastycznego
„Dębicki Jagiełło- 120 lat historii”

z okazji Jubileuszu 120-lecia I-go Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy 

1. Komisja konkursowa w składzie :

1. Anna Leska- architekt

2. Magdalena Gawron- mgr plastyki, nauczyciel plastyki

3. Renata Piękoś- instruktor rysunku i malarstwa

4. Barbara Kizior- architekt, instruktor zajęć plastycznych

5. Iwona Zołotar- absolwentka Grafiki Warsztatowej, instruktor zajęć plastycznych,

po dokonaniu oceny prac, które wpłynęły na konkurs, postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia następującym osobom:

Szkoły Podstawowe

Klasy I-III

miejsce pierwsze:

Maja Skopek

klasa III Państwowa Szkoła Podstawowa w Jaworzu Górnym

wyróżnienie:

 Zuzanna Kula

klasa III Państwowa Szkoła Podstawowa w Jaworzu Górnym

Klasy IV-VI

miejsce pierwsze:

Natalia Rąpała

klasa 6 Szkoła Podstawowa w Dobrkowie

wyróżnienie:

Natalia Rogojsza

klasa IV Państwowa Szkoła Podstawowa w Jaworzu Górnym

Czytaj więcej: Powiatowy Konkurs Plastyczny „Dębicki Jagiełło- 120 lat historii”

Oliwia Mirowska Mistrzynią Polski w szachach

Oliwia Mirowska uczennica klasy 1"c" rozgrywała od 7 do 15 marca Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18 w Szklarskiej Porębie. Reprezentantka klubu GKS z "Hetman" Pilzno uzyskała kwalifikację do finału już w październiku. Przez tydzień 45 zawodniczek rywalizowało o tytuł mistrzyni. Ze względu na sytuację w kraju zawody zakończono po ośmiu rundach. W tamtym momencie Oliwia miała przewagę punktową nad pozostałymi. Zwycięstwo otworzyło przed naszą uczennicą wiele "dróg szachowych". Uzyskała prawo do udziału w Mistrzostwach Świata i Europy, które odbędą się w roku szkolnym2020/21, a także powołanie do Kadry Polski Juniorów.

Oliwia gra w szachy od 4. roku życia. Jest kilkukrotną Mistrzynią Województwa i dziewięciokrotną finalistką Mistrzostw Polski. Naszą szkołę w rozgrywkach szachowych reprezentuje indywidualnie jak i drużynowo.

Gratulujemy Oliwii tak znaczących sukcesów i życzymy kolejnych osiągnięć.  Być może szachy będą dyscypliną olimpijska już od Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Mamie Oliwii dziekujemy za napisanie artykułu.

 

Mieszko Miś mistrzem Podkarpacia w szachach błyskawicznych w rywalizacji internetowej

Mieszko Miś (1a3) został mistrzem Podkarpacia w szachach błyskawicznych w internetowych zawodach, które odbyły się w dniach 16-17 maja. W turnieju eliminacyjnym wzięło udział ponad stu zawodników, wielu z nich utytułowanych. Po pierwszym dniu zmagań wyłoniono dziesięciu uczestników turnieju finałowego, w którym bezkonkurencyjny okazał się uczeń naszego liceum Mieszko Miś, zdobywając 8,5 na 10 punktów.

Mieszko jest szachowym multimedalistą - w szachach klasycznych (zarówno indywidualnie jak i drużynowo) oraz błyskawicznych sięgał po tytuł Mistrza Polski Juniorów, wielokrotnie także stawał na niższych stopniach szachowego podium. Jest również aktualnym wicemistrzem Polski do lat 20-tu w szachach klasycznych. Realizowana z sukcesami szachowa pasja umożliwiła mu reprezentowanie Polski na wielu mistrzostwach świata i Europy m. in. w Indiach, Urugwaju, Turcji czy Grecji.

Finał Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „ZAWSZE WIERNI”

 

 
Uczniowie Aleksandra Występek, Jagoda Misiewicz i Bartosz Piątek  10 marca 2020 r. brali udział w finale tego turnieju. Turniej zrealizowany był pod patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości, który przesłał z tej okazji specjalny list do wszystkich uczniów biorących udział w zmaganiach.
Miło nam poinformować, że Ola Występek zdobyła specjalną nagrodę Dyrektora Powiatowego Centrum Edukacji Kulturalnej w  Ropczycach, a Bartek Piątek nagrodę Podkarpackiego Kuratora Oświaty, który pełnił patronat honorowy. Nagrodę w imieniu Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Rauch wręczyła Bartkowi Pani Jolanta Niedźwiedzka Dyrektor Wydziału Rozwoju i Wsparcia Edukacji Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, która na ręce dyrektora Pana Wiesława Ostafina złożyła szczególne gratulacje za udział szkoły w turnieju i sukces!

 

 

 

Półfinał wojewódzki w piłce siatkowej dziewcząt

W dniu 05.03.2020 r. w Stalowej Woli odbył sie półfinał wojewódzki w piłce siatkowej dziewcząt. Nasza szkoła zajęła trzecie miejsce. Szkołę reprezentowały: Chmura Katarzyna, Cyboroń Kamila, Koziańska Julia, Marszałek Natalia, Miazga Aleksandria, Molczyk Wiktoria, Ortyl Karolina, Woźny Oliwia, Stoś Aleksandra, Wymyslowska Paulina. Opiekę sprawowała Jadwiga Biernacka.

 

 

 

Awans do półfinału.

W dniu 10.02.2020 r. w Pilźnie odbyły się zawody powiatowe w piłce koszykowej chłopców. Nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce w powiecie wygrywając wszystkie spotkania.

W dniu 02.03.2020 r. w Mielcu odbyły się zawody rejonowe w piłce koszykowej chłopców. Nasza szkoła zajęła drugie miejsce w rejonie i tym samym zapewniła sobie udział w półfinale wojewódzkim. Szkołę reprezentowali: Kacper Marszałek, Konrad Zygmunt, Jakub Ciurkot, Jakub Siry, Maciej Maziarka, Barłomiej Pudło, Jakub Ciurkot, Mateusz Stańczyk, Karol Czarnawski, Michał Małysiak,Kuba Sidor i Michał Pierzchała. Opiekę sprawował pan Leszek Żyłka. 

 

Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

7 lutego 2020 roku odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Tegoroczną edycję konkursu zdominowały utwory w języku angielskim, zabrakło niestety piosenek w języku niemieckim, rosyjskim czy francuskim, czym rozczarowani byli miłośnicy tych ostatnichL

Największe uznanie jury wzbudziło dziewczęce trio w składzie: Weronika Wójcik (2e), Wiktoria Wadas (2c) i Kamila Cygan (1c3), które wykonało piosenkę Yesterday z repertuaru zespołu The Beatles z własnym akompaniamentem gitarowym.

Drugie miejsce przyznano duetowi Zuzannie Czai (1c) i Aleksandrze Kołeczek (1c) za wykonanie utworu Sweater Weather, a trzecie ex aequo zajęły Wiktoria Barycza oraz Aleksandra Miazga (2d).

Nagrodę publiczności zdobyła Wiktoria Barycza(1d).

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a licznie zgromadzonej publiczności dziękujemy za ciepłe przyjęcie artystów.

Zapraszamy za rok!

Fotografie z konkursu

III JAGIELLOŃSKI TURNIEJ MATEMATYCZNY

 

Kamila Undas, uczennica klasy III a, zakwalifikowała się do finału Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego.

                     JTM to trzyetapowy, ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół średnich, organizowany przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

                     Kamili, która jest jedynym reprezentantem powiatu dębickiego, gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!