Hej ogarnięci !!!

Woda dla wszystkich, nie zostawiajmy innych w tyle

W dniu 25 marca odbył się finał konkursu „Woda dla wszystkich, nie zostawiajmy innych w tyle” organizowanego przez Wodociągi Dębickie. Założeniem konkursu było ukazanie istotnej roli wody w życiu każdego człowieka. Miło nam poinformować, iż nasze uczennice Julia i Weronika Jamróz z klasy II B zdobyły I miejsce nagrywając filmik, ukazujący istotną role wody w życiu każdego z nas. W ramach zwycięskiego projektu planowana jest również zbiórka funduszy na budowę studni w Sudanie, w którą to akcję zaangażowani będą uczniowie naszego Liceum. Współpracę zadeklarował również Prezes Zarządu Wodociągów Dębickich- p. Jacek Gil. Opiekunem merytorycznym laureatek oraz koordynatorem akcji jest p. Krzysztof Kosiński. Serdecznie gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni!

Wojewódzki Konkurs Piosenki Rosyjskiej 'Пусть всегда будет солнце'.

Dnia 26 marca w Rzeszowie odbyła się V edycja Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Rosyjskiej 'Пусть всегда будет солнце'.

Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie w dwóch kategoriach:
1. zespół: (Anna Samborska (2a), Radosław Cacała (2d), Bartosz Piątek (2d), Konrad Bałabuszek (2d);
2. solista: Maria Barnaś (2c)
Po wielu próbach i przygotowaniach, wszyscy nasi uczniowie zaprezentowali się fantastycznie! Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogli wysłuchać pięknych utworów w wykonaniu naszych gwiazd!

Мы приветствуем мальчиков и девочек!!!

 

 

W biegach przełajowych - kwalifikacja!!!

Dnia 28.03 odbyły się drużynowe biegi przełajowe na szczeblu powiatowym. Drużyna chłopców wywalczyła pierwsze miejsce, a drużyna dziewcząt drugie miejsce. Uczniowie zakwalifikowali się do następnego etapu zawodów. Opiekunem chłopców była pani Edyta Wilk, a dziewcząt pani Justyna Lach.

 

II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Rosji

29 marca w Tarnowie odbył się II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Rosji, w którym uczestniczyli uczniowie ze szkół licealnych z Tarnowa, Dębicy i Dąbrowy Tarnowskiej. Naszą szkołę reprezentowali Julia Kiebała z klasy 2B, Radosław Cacała z klasy 2D (opiekun pani Iwona Gębala) oraz Gabriela Dziedzic i Ewelina Zając uczennice klasy 2G (opiekun pani Marta Marcinek). Radosław Cacała otrzymał wyróżnienie w tym konkursie. Gratulujemy Radkowi oraz wszystkim uczestnikom rozległej wiedzy z geografii, historii i kultury rosyjskiej oraz znajomości twórczości Fiodora Dostojewskiego, szczególnie jego "Zbrodni i kary". 

Olimpiada Innowacji Technicznych

 Michał Posłuszny i Patrycja Żółkiewska  (III a) zakwalifikowali się do II etapu Olimpiady Innowacji Technicznych.

Michał i Patrycja opracowali dokumentację autorskiej aplikacji mobilnej „Knowledge Bio". Ich projekt jest nowatorską pomocą dydaktyczną, która znacząco ułatwi naukę biologii w szkole średniej i na studiach. 

 Olimpiada ma charakter naukowo - techniczny i ma na celu zainteresowanie młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych tematyką innowacyjności, nabyciem praktycznych umiejętności związanych z dokonywaniem i zgłaszaniem projektów wynalazczych, aktywizacją twórczego myślenia oraz edukacją o charakterze badawczym, usprawniającym, konstrukcyjnym bądź technologicznym. Efektem takich działań jest zachęcenie uczestników Olimpiady do podejmowania samodzielnych działań o charakterze proinnowacyjnym, jak i również poszerzenie ich wiedzy.

Olimpiada rozwija pasję i kształtuje umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy podnosząc aktywność poznawczą młodzieży uzdolnionej. To decyduje o lepszym przygotowaniu uczniów do dalszego kształcenia, a tym samym wyznacza drogę do ścisłej współpracy z wyższymi uczelniami.

"Powiedz mi, a zapomnę, Pokaż mi, a zapamiętam, Pozwól mi zrobić, a zrozumiem" - Konfucjusz
 
 
 

I miejsce w konkursie krasomówczym

 

Uczennica naszej szkoły  Karina Siwula z klasy 2c zdobyła I miejsce w Konkursie Krasomówczym „Wilczymi śladami”. Gratulujemy!
"Pomimo tego że minęło wiele lat od zbrodni dokonanej  na Żołnierzach Wyklętych, pamięć o nich przetrwała do chwili obecnej. Nie pomogły represje, szykany, lata kłamstw, a nawet fałszowanie historii,  mit walki o niepodległą Polskę był przekazywany z pokolenia na pokolenie”( fragment przemówienia Kariny)

 

Ojczysty- dodaj do ulubionych!

21 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego
odbył się szkolny
konkurs poprawnej polszczyzny. Nasza
młodzież udowodniła, że język polski  wcale nie jest taki trudny.
W konkursie udział wzięło 28 osób z różnych klas (I a, I b, I c, I d,
I e, I f, II a, II b,  II c, II d, II e, 
II g ,III e, III d ).

Ogłoszenie wyników konkursu połączone z wręczeniem
nagród  i dyplomów odbędzie się 2 kwietnia w trakcie
Szkolnych Dni Kultury.

 

 

 

Podsumowanie XXII Powiatowego Konkursu Matematycznego

27 lutego 2019 odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Matematycznego. Była to już XXII edycja tego konkursu.Zwycięzcami konkursu zostali: w kategorii szkół gimnazjalnych- Aleksander Buszek ( SP nr 5 ) i Olga Kozioł (SP w Strzegocicach), w kategorii szkół podstawowych – Durołek Daniel (SP 3)

 Lista pozostałych laureatów i wyróżnionych - kliknij

Gościem specjalnym rozstrzygnięcia był pan doktor Patryk Pagacz wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, która wygłosił dla zebranych  inspirujący wykład okolicznościowy. Warto wspomnieć, że już od kilku lat patronat nad naszym konkursem piastuje Uniwersytet Jagielloński, a patronat medialny sprawował Obserwator Lokalny, który współpracuje z nami od pierwszego konkursu. Przez pierwszych kilka lat udostępniał na swoich łamach zadania konkursowe. W tym roku również Starostwo Powiatowe i Urząd Gminy Dębica objęły patronatem nasz Konkurs.

Dzięki sponsorom: fundacji firmy „Śnieżka” – „Twoja Szansa”, Podkarpackiemu Bankowi Spółdzielczemu,  Starostwu Powiatowemu i Gminie Miasta Dębica mogliśmy nagrodzić najlepszych uczestników. Dziękujemy im za to serdecznie i mamy nadzieję, że w przyszłej edycji konkursu również będziemy mogli na nich liczyć.

XXII Powiatowy Konkurs Matematyczny  został w tym roku wpisany na listę konkursów kuratoryjnych, co daje jego finalistom i laureatom dodatkowe punkty w procesie rekrutacji do szkół średnich. Wszystkim laureatom, finalistom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy, a ich młodsze koleżanki i kolegów zapraszamy do zmagań konkursowych w przyszłym roku.

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z podsumowania konkursu - kliknij

 

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „EKO-PLANETA

4 marca  2019 roku odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny, którego założeniem była popularyzacja  i pogłębianie wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska w skali naszego regionu, Polski i Europy. Laureaci krajowi i przedstawiciele najlepszych szkół z całego kraju zostaną zaproszeni na czerwcowe podsumowanie Konkursu, które odbędzie się w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Liczymy, ze wśród najlepszych będą też uczniowie naszego Liceum.

 

Konkurs z języka angielskiego Master of Speech.

W Zespole Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego odbył się konkurs z języka angielskiego Master of Speech. Uczestnicy wygłaszali przemowę na wybrany temat i odpowiadali na pytania zadane przez Jury. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Janiga, Patrycja Gajda, Oliwia Matłok i Michał Nykiel. Miło nam poinformować, że Patrycja Gajda(2e) zajęła drugie miejsce a Oliwia Matłok(1c) trzecie miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dziennik elektroniczny

Szukaj