Będą reprezentować I Liceum Ogólnokształcące na zawodach II stopnia Olimpiady Znajomości Afryki

Chęć poznania świata powoduje poszerzanie swojej wiedzy. Olimpiady przedmiotowe pozwalają porównać stan swojej wiedzy z wiedzą innych. Jedną z olimpiad sprawdzających wiedzę o świecie jest Olimpiada Znajomości Afryki. Jest to olimpiada interdyscyplinarna – wymaga wiedzy z geografii, historii i zróżnicowania kulturowego Afryki.

W bieżącym roku szkolnym w „Jagielle” wzięło w niej udział siedmioro uczniów i wszyscy zakwalifikowali się do jej II etapu. W olimpiadzie brali udział uczniowie klas:

1e – Max Such,

1f – Miłosz Zapór,kjhj

2c - Kacper Cieślik

2c - Jakub Kipa,

2c - Rafał Lenart,

3c – Jakub Lachcik,

3f – Magdalena Gleń.

Wszystkim gratulujemy wiedzy, która przełożyła się na zdobyte punkty w zawodach I stopnia, życzymy wytrwałości w poszerzaniu wiedzy i przejścia do kolejnego etapu OZA.

Pragniemy poinformować, że zawody II stopnia odbędą się na początku marca 2020 roku.