Będą reprezentować I LO w Dębicy na zawodach okręgowych 47. Olimpiady Geograficznej

Komitet Główny Olimpiady Geograficznej opublikował listę osób zakwalifikowanych do zawodów II stopnia (okręgowych) 47. Olimpiady Geograficznej, na niej znalazły się nazwiska trzech uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy: Kacpra Machnika (kl. 2D), Jakuba Niedbały (kl. 2D) i Miłosza Zapora (kl. 2F).

Warunkiem zakwalifikowania się były rozmowa kwalifikacyjna  przed komisją szkolną, a następnie napisanie pracy badawczej na wybrany spośród czterech temat. Wszyscy nasi uczniowie wybrali temat D. Musieli zaprojektować trasę jednodniowej wycieczki rowerowej. Prace zostały ocenione przez komisję szkolną i odesłane do KOOG w Rzeszowie, który ponownie dokonywał ich oceny i ta ocena kwalifikowała uczniów do etapu okręgowego. Wszystkie prace zostały tam ocenione identycznie jak przez komisję szkolną.

Kacprowi, Kubie i Miłoszowi gratulujemy sukcesu i życzymy uporu w zgłębianiu tajników geografii przed kolejnym etapem olimpiady.

Gratulujemy również komisji szkolnej trafności ocen.