Hej ogarnięci !!!

Mamy dwóch FINALISTÓW XVIII Olimpiady Znajomości Afryki

Miło poinformować, że wśród 51 osób z całej Polski znalazło się dwóch reprezentantów I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy,           w finale XVIII Olimpiady Znajomości Afryki. Są nimi Jakub Lachcik (z klasy 3C) i Kacper Cieślik (z klasy 2C). Finalistom serdecznie gratulujemy.

Wysokich wyników gratulujemy pozostałym reprezentantom naszej szkoły, liczymy że w przyszłym roku nikt nie będzie tuż pod listą zakwalifikowanych.

Przykro, że pandemia koronawirusa spowodowała odwołanie zawodów centralnych. Spodziewaliśmy się  w nich powtórzenia sukcesu Kuby Lachcika z ubiegłego roku, kiedy to zdobył tytuł laureata 2. miejsca XVII Olimpiady Znajomości Afryki.

Olimpiada Znajomości Afryki jest olimpiadą interdyscyplinarną. Sprawdza kompetencje uczestników z zakresu historii, geografii, działalności misyjnej oraz kultur grup etnicznych Afryki. Otrzymanie tytułu finalisty lub laureata nie zwalnia ze zdawania matury      z konkretnego przedmiotu, ale umożliwia dostanie się na wybrane kierunki kilku prestiżowych uczelni w Polsce. Wszyscy nasi dotychczasowi finaliści i laureaci studiują prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim.

 

Patronat Rektora Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

Aktywna tablica

Książka do nabycia w sekretariacie szkoły

Wspomnienia (…) – tego nie można kupić za żadne pieniądze”. Wydawnictwo jubileuszowe. Ilość egzemparzy ograniczona.

Nasza szkoła realizuje projekt Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Dziennik elektroniczny

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
3730093

Szukaj