Mamy dwoje finalistów XL Olimpiady Geograficznej

Michał Mikuła – finalista XL Olimpiady Geograficznej
w 2014 roku

(fot. T. Kozioł)

W dniach 25-27 kwietnia 2014 roku w Puławach odbyły się zawody centralne XL Olimpiady Geograficznej. Wśród reprezentantów Okręgu Krakowskiego Olimpiady Geograficznej znalazło się dwoje uczniów z „Jagiełły” – Joanna Socha i Michał Mikuła.

Uzyskanie tytułu finalisty daje zwolnienie z egzaminu maturalnego z geografii na poziomie rozszerzonym i równocześnie gwarantuje uzyskanie za niego maksymalnej liczby punktów. Nasi finaliści są dopiero uczniami klasy pierwszej i drugiej.

Asia Socha, uczennica klasy drugiej, w tym roku szkolnym zdobyła również tytuł finalistki Olimpiady Języka Angielskiego.

Na uwagę zasługuje również fakt, że Michał Mikuła, uczeń klasy pierwszej, od zawodów okręgowych (od lutego 2014 roku)  przesunął się o ponad 40 miejsc w rankingu uczniów o największych osiągnięciach z geografii w Polsce.