Cel programu

Celem Programu jest wzmocnienie potencjału bibliotek szkolnych poprzez wzrost atrakcyjności ich zbiorów. Projekt zakłada zwiększenie liczby książek o popularnych tytułach i czytanych przez uczniów w czasie wolnym.
I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły otrzymało  wsparcie na 2021 r.                                            Całkowita wartość Programu  to 5 625 zł. (80% - z budżetu państwa i 20% od Starostwa Powiatowego w Dębicy) i dotyczy sfinansowania zakupu 146 książek oraz drukarki do biblioteki.Tytuły zakupionych książek były konsultowane z uczniami, nauczycielami i rodzicami – i są to  głównie nowości wydawnicze i lektury. Te książki to często bestsellery poczytnych autorów i  nagradzane w prestiżowych konkursach literackich: przygodowo - obyczajowe, romanse, fantasy, thrillery, poradniki o tematyce psychologicznej i terapeutycznej, o problemach integracji, tolerancji, pomocy innym itp.

Nowe woluminy zostały oznaczone naklejkami z logo Programu.

Realizacja NPRC stała się doskonałym sposobem na wzbogacenie i uatrakcyjnienie księgozbioru.