REGULAMIN REKRUTACJI
Projekt pt. „Ponadnarodowa mobilność uczniów I LO w Dębicy – edycja 2022”
nr 2021-1-PMU-42747
Przedsięwzięcie realizowane w ramach projektu Ponadnarodowa Mobilność Uczniów, którego organizatorem jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, finansowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020 ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
1 § Postanowienia ogólne
- Przedsięwzięcie „Ponadnarodowa mobilność uczniów I LO w Dębicy – edycja 2022” o numerze 2021-1-PMU-4274, w ramach której planowana jest mobilność edukacyjna (wyjazd zagraniczny) ucznia, realizowany jest jako działanie “Ponadnarodowa mobilność uczniów” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
- Przedsięwzięcie realizowane jest przez I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy, ul. J. Słowackiego 9, 39-200 Dębica, zwane dalej Organizacją Wysyłającą lub Szkołą.
- Organizacją przyjmującą w projekcie jest grecka szkoła Mpakogianni private school, Terpsithea 1, 41500 Larisa, zwana dalej Partnerem Projektu.
- W ramach projektu planowana jest realizacja mobilności w terminie 25.03.2023-05.04.2023 plus 2 dni na dojazd tam i z powrotem.
- W mobilności weźmie udział grupa 20 uczniów Liceum w wieku 15-19 lat z klas I-III.
- Celem głównym projektu jest:Uczeń biorący udział w projekcie nie ponosi kosztów finansowych.
- wzmocnienie kompetencji kluczowych i wiedzy przedmiotowej 20 uczestników mobilności,
- wzmocnienie motywacji i aktywności uczniów, integracja środowiska uczniowskiego,
- wyrównanie szans edukacyjnych osób z mniejszymi szansami (min. 10 osób),
- podniesienie poziomu kompetencji kadry pedagogicznej i zarządzającej (2 osoby, jako opiekunowie, towarzyszący uczniom podczas mobilności)
- wzmacnianie prestiżu Szkoły jako partnera otwartego na współpracę międzynarodową.
- Koszty uczestnictwa pokrywa I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy. Środki finansowe pochodzą z przedsięwzięcia „Ponadnarodowa mobilność uczniów I LO w Dębicy – edycja 2022” o numerze 2021-1-PMU-4274.
2 § Zakres wsparcia
- W ramach Projektu wsparciem zostanie objętych 20 uczniów i uczennic, kształcących się w Liceum Ogólnokształcącym w klasach II-III w wieku 16-18 lat, zwanych dalej Uczestnikami Projektu, którzy do udziału w Projekcie zostaną zakwalifikowani na podstawie procedury rekrutacyjnej, przeprowadzonej przez Komisję Rekrutacyjną, w skład której wejdą przedstawiciele Szkoły.
- W projekcie uczestniczyć mogą uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy.
- W ramach projektów PO WER „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów”, każdy jego uczestnik może wziąć udział maksymalnie w jednej zagranicznej mobilności.
- Z projektu nie są wykluczone osoby, które brały już udział w mobilnościach edukacyjnych finansowanych ze środków ERASMUS+, jednak zostaną oni zakwalifikowani w pierwszej kolejności na listę rezerwową i będą mogli wziąć udział w projekcie w przypadku, kiedy lista osób zrekrutowanych, dla których udział w projekcie będzie pierwszą możliwością realizacji zagranicznej mobilności, nie będzie zawierać 20 uczestników.
- Udział w projekcie jest bezpłatny, wszystkie koszty związane z mobilnością, a także działania przygotowawcze są pokrywane przez Szkołę z dofinansowania. Czas trwania mobilności dla każdego Uczestnika wyniesie 12 dni + 2 dni dojazdu, w tym:
Nadszedł ten moment, kiedy umowa została podpisana i możemy podać następne informacje na temat naszego kolejnego projektu edukacyjnego, finansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
Tytuł projektu: „Ponadnarodowa mobilność uczniów I LO w Dębicy - edycja 2022”
Numer projektu: 2021-1-PMU-4274
Szkoła przyjmująca: Mpakogianni private school w Grecji
Planowany termin wyjazdu do Grecji to 24.03-6.04.2023 roku.
W projekcie uczestniczyć będzie 20 uczniów i uczennic liceum wraz z towarzyszącymi osobami w postaci 2 nauczycieli-opiekunów.
Przed mobilnością Szkoła przy wsparciu Partnera przeprowadzi kurs przygotowujący do mobilności, w którym udział wezmą osoby wyłonione w rekrutacji
W trakcie dwutygodniowego wyjazdu (z czego dwa dni będą przeznaczone na podróż), uczestnicy będą zobowiązani do stworzenia bloga kulinarnego, poświęconego daniom kuchni greckiej i polskiej. Współpraca w międzynarodowych grupach, możliwość komunikacji w języku obcym, nabywanie wiedzy z dziedziny nowych technologii niezbędnej do efektywnej pracy przy realizacji projektu, jak i możliwość poznania historii i kultury Grecji wpłyną na wzrost kompetencji, wiedzy jak i samorozwój uczestników mobilności.
Oprócz rozwoju kompetencji kluczowych, program mobilności zakłada także nabycie praktycznych umiejętności, poszukiwanych przez pracodawców, obejmujących efektywne wykorzystywanie narzędzi informatycznych niezbędnych do budowania i administrowania stron internetowych czy analiza i świadome przetwarzanie danych.
Umiejętności nabyte w trakcie projektu zostaną zaprezentowane i przekazane pozostałym uczniom szkoły przez uczestników mobilności po ich powrocie z Grecji podczas zaaranżowanych do tego celu spotkań na terenie naszej placówki.

Z radością informujemy, że Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, przyznała naszemu liceum dodatkowe środki na realizację projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”. Została podjęta decyzja o zatwierdzeniu do realizacji naszego przedsięwzięcia, które w trakcie procesu selekcyjnego uzyskało 80 punktów i było umieszczone na liście rezerwowej.
W związku z kończącym się w 2023 roku projektem „Ponadnarodowa mobilność uczniów” okres realizacji naszego może trwać od 1 marca do 30 czerwca 2023 roku.
Rozpoczynamy kontraktowanie. Wkrótce kolejne informacje….