Hej ogarnięci !!!

Szkoła Szkole

Solidarni z Syrią

14 czerwca w ramach Ogólnopolskiej Akcji Caritasu pod patronatem MEiN odbył się w naszym Liceum koncert charytatywny ,,Płomienie miłości".

W pierwszej części koncertu młodzież czytała fragmenty listów misjonarzy pracujących w Alepplo: S.Brygidy i O.Ibrahima oraz przedstawiła film ukazujący dramatyczną sytuację dzieci w Syrii. Drugą część wypełniły piosenki śpiewane przez uczniów, podkreślające sens pomoczy potrzebującym.

Koncert zobrazował piękno bezinteresownej miłości do drugiego człowieka.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tej uroczystości.

 

 

Szkoła - szkole

Nasza szkoła włącza się w Ogólnopolską Akcję ,,SZKOLA -SZKOLE" prowadzoną przez CARITAS Polska pod patronatem honorowym MEN. Program Szkoła -SZKOLE jest odpowiedzią Caritas Polska na dramatyczną sytuację w Syrii. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom w dożywianiu oraz odbudowaniu i remoncie szkół. Organizujemy zbiórkę do puszek, kiermasz świąteczny (tydz. przed Świętami Wielkanocnymi) oraz koncert charytatywny. Chętnych do współpracy zapraszają  pedagodzy Agnieszka Zapal-Rog, Ewelina Kumiega i psycholog Kinga Wywrot.

koordynator dr Małgorzata Gawle-Wiernasz

 

 

Wojna odebrała im wszystko: bezpieczne dzieciństwo, zdrowie i nadzieję na inne życie.

 

Serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom, uczniom i rodzicom, którzy wsparli akcję charytatywną pomocy Syrii "Szkoła - Szkole"  swoimi ofiarami do puszek, jak i rękodziełami oraz słodkościami w czasie kiermaszu świątecznego, który odbył się w naszej szkole 30 marca. Zebraną kwotę 1635 zł przekazano na konto Caritasu Polska w Warszawie.

Program „Szkoła szkole”, zainicjowany przez Caritas Polska, jest odpowiedzią na dramatyczną sytuację sektora edukacji w Syrii. 70% placówek oświatowych w Aleppo ucierpiało w wyniku prowadzonych tam działań wojennych w latach 2012-2016.  Projekty wspierające infrastrukturę szkolną to kluczowe działania służące przywróceniu normalności syryjskim dzieciom i młodzieży – pokoleniu, które będzie odbudowywać kraj po latach konfliktu. 

W ramach programu społeczności szkolne z Polski przekazują jednorazowe lub stałe wsparcie na rzecz placówek edukacyjnych w Syrii, które ucierpiały w trakcie konfliktu zbrojnego. Pierwsza edycja programu odbyła się w roku szkolnym 2019/2020.

 

Aktywna tablica

Nasza szkoła realizuje projekt Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
4300428

Szukaj