Hej ogarnięci !!!

Wojna odebrała im wszystko: bezpieczne dzieciństwo, zdrowie i nadzieję na inne życie.

 

Serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom, uczniom i rodzicom, którzy wsparli akcję charytatywną pomocy Syrii "Szkoła - Szkole"  swoimi ofiarami do puszek, jak i rękodziełami oraz słodkościami w czasie kiermaszu świątecznego, który odbył się w naszej szkole 30 marca. Zebraną kwotę 1635 zł przekazano na konto Caritasu Polska w Warszawie.

Program „Szkoła szkole”, zainicjowany przez Caritas Polska, jest odpowiedzią na dramatyczną sytuację sektora edukacji w Syrii. 70% placówek oświatowych w Aleppo ucierpiało w wyniku prowadzonych tam działań wojennych w latach 2012-2016.  Projekty wspierające infrastrukturę szkolną to kluczowe działania służące przywróceniu normalności syryjskim dzieciom i młodzieży – pokoleniu, które będzie odbudowywać kraj po latach konfliktu. 

W ramach programu społeczności szkolne z Polski przekazują jednorazowe lub stałe wsparcie na rzecz placówek edukacyjnych w Syrii, które ucierpiały w trakcie konfliktu zbrojnego. Pierwsza edycja programu odbyła się w roku szkolnym 2019/2020.

 

Aktywna tablica

Nasza szkoła realizuje projekt Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
4186832

Szukaj