Odczyt z okazji Jubileuszu Szkoły

W listopadzie 2019 r. przyjedzie do szkoły i wygłosi odczyt  prof. dr hab. Leszek Starkel – wybitny absolwent , który maturę zdawał w 1949 roku.

Pan Profesor jest wybitnym polskim geografem i geologiem, specjalistą w zakresie geomorfologii i paleogeografii czwartorzędu. W 2004 roku otrzymał, jako drugi Polak obok Pawła Edmunda Strzeleckiego(1846), Gold Founders Medal -najwyższe wyróżnienie brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Geograficznego. Badacz roli holocenu w ewolucji rzeźby w Indiach i Mongolii. Autor prac z zakresu ewolucji rzeźby Karpat, Bałkanów, Wielkiego Chinganu i Małego Chinganu oraz Himalajów.

Dzień i godzina zostanie ustalona we wrześniu lub październiku.