Hej ogarnięci !!!

Wojewódzka inauguracja nowego roku szkolnego w naszej szkole

 2 września 2019r. odbyła się w naszym liceum wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2019/2020, połączona z nauguracją obchodów 120-lecia istnienia naszej szkoły.

 Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00 Mszą Św. w kościele Św. Jadwigi w Dębicy, której przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz biskup Andrzej Jeż. Po Mszy Św. dyrekcja, nauczyciele i młodzież wraz z seniorami i zaproszonymi gośćmi przemaszerowali do budynku liceum. Spotkanie w sali gimnastycznej rozpoczęło się od odśpiewania hymnu państwowego, a następnie starosta powiaty dębickiego Piotr Chęciek jako współgospodarz powitał zaproszonych gości i społeczność szkolną, a także podzielił się wspomnieniami jako absolwent naszego liceum.

 Po jego wystąpieniu rozpoczęła się pierwsza część programu artystycznego dotycząca powstania szkoły i pierwszych lat działalności. Następnie w imieniu parlamentarzystów zabrał głos poseł Kazimierz Moskal który kilka lat pracował w naszej szkole jako nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, Obecnie w sejmie jest zastępcą przewodniczącego Komisji Edukacji, nauki i Młodzieży. Przeczytał list życzeniami od Ministra Oświaty i Wychowania Dariusza Piontkowskiego. Później głos zabrała pani wojewoda Ewa Leniart, która odniosła się do sytuacji w oświacie na progu nowego roku szkolnego.

 

 Druga część programu artystycznego była poświęcona trudnym czasom I i II wojny światowej, losom uczniów i nauczycieli, którzy brali udział w walkach i organizowali tajne nauczanie. Ta część zakończyła się piosenką „Pałacyk Michla” w wykonaniu grupy uczniów.

 Następnie głoś zabrała pani Małgorzata Rauch – podkarpacki kurator oświaty, która przekazała w ręce dyrektora szkoły godło państwowe. List od marszałka województwa podkarpackiego – Władysława Ortyla odczytał Stanisław Kruczek. Kolejno głos zabierali Czesław Łączak - wiceprzewodniczący sejmiku województwa podkarpackiego oraz Krystyna Wróblewska – poseł na sejm RP.

 Przewodniczący uroczystości odczytali okolicznościowe listy przekazane z okazji jubileuszu szkoły.

 Ostatnia, trzecia część programu artystycznego była poświęcona zmianom patrona liceum, a prezentacja przypominała najbardziej znanych absolwentów szkoły z różnych dziedzin. Swoje talenty muzyczne i wokalne prezentowali uczniowie naszej szkoły min. Anna Prucnal z III e, Jagoda Misiewicz z III b, Radek Cacała z III d i Krzysztof Malata z III e, Szczególne życzenia zostały przekazane uczniom klas pierwszych, maturzystom oraz dyrekcji i nauczycielom.

 Na zakończenie głos zabrał dyrektor szkoły Wiesław Ostafin, który podsumował uroczystość i przypomniał uchwałę Rady Pedagogicznej z 1989 roku przywracającą imię Króla Władysława Jagiełły i zaprosił na scenę 11 obecnych nauczycieli liceum którzy byli uczestnikami tego posiedzenia.

 Następnie młodzież udała się na spotkania z wychowawcami, a zaproszeni goście na spotkanie w auli.

 Mamy nadzieję, że rozpoczęty nowy rok szkolny będzie równie wyjątkowy jak uroczystość jego rozpoczęcia.

 

Już teraz obejrzyj fotografie

 

Aktywna tablica

Nasza szkoła realizuje projekt Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
4172297

Szukaj