Odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej ks. ppłk Andrzejowi Niwie.

W dniu 13 listopada nasza szkoła reprezentowana była przez p. wicedyrektor Ludmiłę Stelmach - Kołodziej, p. Jarosława Urbańskiego oraz Poczet Sztandarowy podczas uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej naszemu absolwentowi ks. ppłk Andrzejowi Niwie zamordowanemu przez NKWD w Charkowie w 1940 roku.

Tablica pamiątkowa została zamieszczona w bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu, podczas mszy. św. koncelebrowanej pod przewodnictwem biskupa polowego Wojska Polskiego księdza Wiesława Lechowicza.

przeczytaj notę biograficzną

3209324