Hej ogarnięci !!!

1 marca Narodowy Dzień Pamieci Żołnierzy Wyklętych

W niedzielę 26 lutego 2023 r. w ramach uczczenia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych na dębickim Rynku, w kościele pw. Św. Jadwigi oraz na cmentarzu wojskowym odbyły się uroczystości poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.
Wązanki biało - czerwonych kwiatów zostały złożone przy pomniku upamiętniającym „Żołnierzy Wyklętych” polskiego podziemia niepodległościowego, w tym trzech z oddziału leśnego Narodowych Sił Zbrojnych Jana Stefki ps. „Mściciel”,  Józefa Grębosza ps. „Pszczółka”, Józefa Kozłowskiego ps. „Mruk” i Franciszka Nostera ps. „Bukiet”, straconych na rynku w Dębicy w 1946 r., oraz na cmentarzu wojskowym przy pomniku ku czci ofiar walk o niepodległość Polski.

Obecność przedstawicieli naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym jest wyrazem pamiętać o ich niezłomnej postawie, szczerym patriotyzmie, poświęceniu i ofierze życia. Z ich dokonań wyrastała niepodległa Rzeczypospolita.

 

Wspomnienia nauczycieli i uczniów

Książka została umieszczona na stronie Dolnośląskiej Biblioteki Cyfrowej 
https://dbc.wroc.pl/dlibra/publication/164233
Zapraszamy do przysyłania wspomnień i zdjęć do kolejnego tomu na adres:
ewagnowacka @o2.pl.
Zbliża się 125-lecie szkoły!!!

 

Patronat Rektora Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

Aktywna tablica

Nasza szkoła realizuje projekt Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Dziennik elektroniczny

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
3909932

Szukaj