Czy miłość i przyjaźń istnieją naprawdę, czy to tylko cywilizacyjny wymysł?

„Spektakl muzyczno-poetycki o rycerzu i współczesnym człowieku”

28.04.2023  r. w towarzystwie Don Kichota i  jego giermka Sancho Pansy-uczniowie klas 1b, 1f -przenieśli się do Hiszpanii dzięki muzycznemu spektaklowi w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie.

„Don Kichote z Manchy” to tekst liczący ponad 400 lat, a mimo to nadal aktualny. Walka z wiatrakami rozpoczyna wędrówkę w poszukiwaniu odpowiedzi na wiele pytań: „Jaką cenę przychodzi nam płacić za spełnianie marzeń? Czy można poznać samego siebie? Czy miłość i przyjaźń istnieją naprawdę, czy to tylko cywilizacyjny wymysł?”.

Między innymi te problemy zostały poruszone podczas widowiska, a my- dzięki przygodom błędnego rycerza- zgłębiliśmy niektóre z nich, by podążać za marzeniem!