

| Tweet |
31 marca uczniowie z klasy 1e odwiedzili Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Olimp Labs w Pustyni. To było dla nas okazja aby móc zobaczyć jak działa od środka tak duża firma o zasięgu globalnym!
![]() |
Wizyta w Ośrodku była praktyczną lekcją z biznesu ale i z tematyki biologiczno-chemicznej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda praca w profesjonalnym laboratorium oraz jak przebiega proces badania jakości produktów, które opuszczają firmę i są przekierowane na rynek. Serdecznie dziękujemy całemu Zarządowi Olimp Labs na udzielenie zgody na przeprowadzenie takich zajęć oraz wszystkim Pracownikom, których mieliśmy okazję spotkać.
Dziękujemy za całą przekazaną wiedzę i możliwość obejrzenia m.in. komór klimatycznych czy sztucznego przewodu pokarmowego! Mamy nadzieję, że nasi uczniowie, którzy rozpoczęli naukę na profilu biol-chem uświadomią sobie możliwości rozwoju i być może w przyszłości podjęcia pracy w tak zaawansowanej technologicznie jednostce!
Niezmiernie miło jest nam poinformować, że nasza uczennica Julia Pocica z klasy 3d zakwalifikowała się do III etapu ogólnopolskiego konkursu plastycznego z języka niemieckiego DACHL – MÄRCHEN organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Warszawa, Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 354 im. Adama Asnyka w Warszawie oraz Polsko – Niemiecką Szkołę Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandt`a w Warszawie. Julia znalazła się w finałowej piętnastce, a wyniki ostatniego etapu zostaną ogłoszone 17 kwietnia w Warszawie. Gratulujemy i trzymamy mocno kciuki!
W dniu 27 marca 2026 r. podsumowano szkolny konkurs plastyczny pt.”Teodor Talowski – portret architekta naszej szkoły. Interpretacja.”
Celem konkursu było upamiętnienie 120. rocznicy rozpoczęcia budowy naszej szkoły, zaprojektowanej przez architekta o silnym rozpoznawalnym stylu, pełnym symboli, detali i emocji. Uczestniczki konkursu zaprezentowały prace wykonane różnymi technikami plastycznymi: węglem, kredkami, farbami oraz z wykorzystaniem wklejonych papierowych elementów.
Należy podkreślić ich pomysłowość, staranność wykonania oraz ciekawe zastosowanie różnych środków wyrazu artystycznego. Wszystkie prace prezentowały bardzo zbliżony poziom, dlatego przyznano I miejsce ex aequo trzem uczestniczkom konkursu: Magdalenie Bielańskiej (kl.1B), Wiktorii Potok (kl.1D) oraz Barbarze Skórze (kl.4D).
Pani Dyrektor Ludmiła Stelmach-Kołodziej pogratulowała uczestniczkom kreatywnego podejścia do tematu konkursu, a następnie wręczyła okolicznościowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
Gratulacje dla Magdy, Wiktorii i Basi!!!
7 marca 2026 roku mury I LO im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy stały się areną wyjątkowego sprawdzianu wiedzy. To właśnie u nas odbyła się pierwsza edycja
Powiatowego Konkursu z Języka Angielskiego „The Master of English Grammar”.
Oto mistrzowie gramatyki:
I miejsce: Michał Dykas (II LO im. Ks. Jana Twardowskiego w Dębicy)
II miejsce: Antonina Zarychta (ZS nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy)
III miejsce: Jakub Pękala (II LO im. Ks. Jana Twardowskiego w Dębicy)
IV miejsce: Emilia Tworzydło (I LO im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy)
V miejsce: Nadia Żuber (I LO im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy)
Do rywalizacji stanęli najlepsi lingwiści ze szkół ponadpodstawowych powiatu dębickiego. Uczestnicy zmierzyli się z wymagającym testem sprawdzającym zawiłości angielskiej gramatyki. Poziom był niezwykle wyrównany, a o końcowych wynikach decydowały detale.
Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy ogromnej wiedzy i pasji do nauki języków obcych. Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji za rok!
Wyjątkowe nagrody dla laureatów ufundowali: Galeria Dębicka, Starostwo Powiatowe w Dębicy, Szkoła Językowa English Avenue oraz Wydawnictwo Macmillan.
27 marca 2026 roku odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Brzostku-Klecie. Naszą szkołę reprezentowali: zespół w składzie-Kuczek Aleksander 3c, Bielut Katarzyna 4g i Kraszkiewicz Alicja 4g, duet-Marek Wiktoria 3c i Koźlik Łucja 3e, solista-Jekiełek Maria 4g. Dziękujemy!
25 marca 2026 r. r. młodzież naszej szkoły miała okazję podziwiać umiejętności siatkarzy na najwyższym poziomie na hali Podpromie w Rzeszowie. Drużyna Asseco Resowia Rzeszów podejmowała drużynę turecką Ziraat Bankası Ankara. Niestety nie udało się wygrać gospodarzom. Drużyna Turecka okazała się silnym i doświadczonym przeciwnikiem, jednak to nie przeszkodziło nam w dobrej zabawie.
24 marca 2026 roku uczniowie z klasy 1e uczestniczyli w XIX Sejmiku Ekologicznym Powiatu Dębickiego "Eko-logiczni - Rolnictwo, które rozumie naturę". W trakcie spotkania zorganizowanego w Starostwie Powiatowym w Dębicy prelegenci podkreślali znaczenie tradycyjnego, regionalnego rolnictwa. Celem wydarzenia było m.in. uświadomienie młodym ludziom tego jak ważne jest sięganie po zdrowe, lokalne i ekologiczne produkty.
W dniu 24 marca na basenie w Mielcu odbył się finał wojewódzki w pływaniu. Naszą szkołę reprezentowała Blanka Rżany, która wywalczyła złoty medal w stylu klasycznym i została mistrzynią województwa. Opiekunem była Justyna Lach
W dniu 23 marca 2026 r. nasi uczniowie wzięli udział w miejskich eliminacjach Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2026, które odbyły się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dębicy.
„Jagiełłę” reprezentowali: Filip Jędrzejczyk (kl.1E), Bartosz Pękala (kl.1E), oraz Kamil Książek (kl.3A). Uczestnicy zmierzyli się najpierw z testem jednokrotnego wyboru, a najlepsi awansowali do kolejnego etapu z zadaniami otwartymi.
Nasi uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia. Szczególne gratulacje kierujemy do Filipa Jędrzejczyka, który zajął 3. miejsce!
Na zakończenie Starosta Powiatu Dębickiego, pan Piotr Chęciek, wręczył uczestnikom dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Organizatorzy podkreślili bardzo dobre przygotowanie młodzieży i znaczenie tego typu inicjatyw dla budowania świadomości w zakresie bezpieczeństwa.
Dziękujemy naszym uczniom za godne reprezentowanie szkoły!
„OKOLICE DĘBICY. DROGI, ŚCIEŻKI, BEZDROŻA”
DAR PRZEKAZANY DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
Serdecznie dziękujemy Panu Janowi Swołowi za przekazanie do biblioteki szkolnej książki pt. „Okolice Dębicy. Drogi, ścieżki, bezdroża”. Publikacja ta jest wspólnym dziełem miłośników historii, aktywnego wypoczynku i piękna krajobrazu powiatu dębickiego. Uczestnicy wycieczek, odkrywając kolejne miejsca, wzbogacali nie tylko własną wiedzę, lecz także wiedzę mieszkańców powiatu dębickiego.
Tom składa się z pięciu powiązanych tematycznie części. Najobszerniejszą z nich jest kronika Karola Ozgi, obejmująca opis 36 wycieczek oraz bogatą dokumentację fotograficzną.
Redakcja książki skupia się na osobach wspierających idee regionalizmu. Dzięki nim możemy kontynuować misję dokumentowania i popularyzowania historii naszego regionu.
Zapraszamy do lektury.
W naszym liceum odbył się dzień otwarty skierowany do uczniów klas ósmych, którzy już wkrótce staną przed wyborem swojej dalszej ścieżki edukacyjnej. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem i było doskonałą okazją do poznania szkoły „od środka”.
Odwiedzający mieli możliwość zwiedzania pracowni przedmiotowych, gdzie nauczyciele wraz z uczniami prezentowali wyposażenie sal oraz ciekawe doświadczenia i projekty. Ósmoklasiści mogli zobaczyć, jak wygląda nauka w praktyce, a także porozmawiać ze starszymi kolegami i koleżankami o codziennym życiu w liceum.
Ważnym elementem spotkania były rozmowy na temat oferowanych profili klas. Uczniowie i nauczyciele chętnie odpowiadali na pytania dotyczące rozszerzeń, zajęć dodatkowych oraz możliwości rozwijania zainteresowań.
Nie zabrakło również atrakcji i krótkich prezentacji, które wprowadziły gości w przyjazną i otwartą atmosferę naszej szkoły. Dzięki temu każdy mógł poczuć, że liceum to nie tylko nauka, ale także miejsce rozwijania pasji i zaiteresowań.
W dniu 20.03.2026 r. po raz kolejny odbył się Szkolny Turniej Piłki Siatkowej z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Oficjalnego otwarcia oraz wręczenia pucharu i nagród dokonała Dyrektor Szkoły Pani Ludmiła Stelmach-Kołodziej. Drużyny mieszane składające się z uczniów naszej szkoły mogły rywalizować o tytuł najlepszej drużyny w piłce siatkowej w roku szkolnym 2025/2026. Do zawodów przystąpiło 12 drużyn. Wszystkie drużyny walczyły z pełnym zaangażowaniem.
![]() |
|
![]() |
|
Klasyfikacja przedstawia się następująco.
1 miejsce - klasa 4a
2 miejsce - klasa 3 a,b
3 miejsce - klasa 3 a,e,g
Wyróżnieni zawodnicy:
1. Najlepszy zagrywający- W. Jakson 4a
2. Najlepsza zagrywająca - L. Kierepka 3g
3. Najlepsza zawodniczka - G. Synowiecka 4a
4. Najlepszy zawodnik - J. Ochotnicki 3b
5. Najlepszy rozgrywający - F. Sztorc 3b
![]() |
|
![]() |
Organizatorzy: nauczyciele wychowania fizycznego.
17 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty dietetyczne skierowane do uczniów z klas I-III. Celem zajęć było przybliżenie łącznie 12 klasom zasad prawidłowego bilansowania posiłków. Współczesna młodzież często boryka się z problemem zaburzeń odżywiania, albo niskim poziomem świadomości o składzie produktów, po które codziennie sięgają. Pani Dietetyk z gabinetu Bonne Sante w Dębicy przedstawiła uczniom najważniejsze zasady zdrowego odżywiania, które przekładają się na dobrą kondycję ciała i lepszą koncentrację w szkole. Serdecznie dziękujemy Pracownikom Bonne Sante za współpracę i wizytę w naszej szkole!