Warsztaty chemiczne i ekologiczne-biologiczne

W piątek gościliśmy w Naszej Szkole grupę gimnazjalistów oraz uczniów klasy z Niedźwiady Górnej. Przyjechali oni na warsztaty chemiczne i ekologiczne-biologiczne. Odwiedzili oni naszą pracownię chemiczną i pod okiem Pani Agnieszki Mądro oraz starszych koleżanek i kolegów z klas 2a i 2g samodzielnie wykonywali fascynujące eksperymenty ucząc się poprzez odkrywanie! Później przyszła kolej na zajęcia w pracowni biologicznej, gdzie młodzież nauczyła się wykonywać preparaty  służące do obserwacji mikroskopowych. Ciekawośc i zainteresowanie uczniów obserwacjami mikroskopowymi nie miała końca. Najciekwaszym z doświadczeń okazały obserwowane - żywe, samodzielnie poruszajce się okrzemki. Nad przebiegiem laboratoriów czuwały uczennice klasy 2e pod okiem Pana Krzysztofa Kosińskiego. Dziękujemy za przybycie i wspólną naukę! Do zobaczenia!