Hej ogarnięci !!!

"Można odejść na zawsze, by stale być blisko" ksiądz Jan Twardowski

Jak co roku, tuż przed Świętem Zmarłych, młodzież wraz z dyrekcją i nauczycielami naszej szkoły odwiedza groby profesorów , którzy kiedyś pracowali w dębickim liceum. W tym roku społeczność szkolna uczciła pamięcią Lidię Górską – byłą bibliotekarkę, pasjonatkę historii regionalnej, autorkę wielu publikacji: „Dębicki stulatek”- książka wydana z okazji setnej rocznicy powstania budynku I LO, „Józef Szydłowski” – biografia pierwszego dyrektora dębickiego gimnazjum oraz współautorkę „Zapomniana olimpijka - Julia Wojciechowska”, „Michał Władysław Urbanek.” Szczególną inicjatywą Lidii Górskiej było utworzenie Muzeum Szkolnego i Archiwum im. Józefa Wyrobka.

Lidia Górska potrafiła zainspirować uczniów, pomagała młodym osobom wydawać pierwsze próby literackie, redagowała " Zeszyty Licealne", zainicjowała " Dni Kultury I LO - " święto uczniów". Przez długie lata wspierała wychowanie młodych harcerzy.

Lidia Górska była osobą niezwykle pogodną, z poczuciem humoru. Odchodząc niespodziewanie – pozostawiła wiele niedokończonych planów związanych z naszą szkołą. Pozostaje w pamięci wielu absolwentów, nauczycieli, pracowników szkoły.