Hej ogarnięci !!!

11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

 Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. Także i w naszej szkole 10 listopada 2021r. odbyła się z tej okazji akademia. W uroczystym apelu, który rozpoczął się odśpiewaniem hymnu narodowego, wzięli udział uczniowie naszej szkoły, dyrekcja, nauczyciele. Uczniowie klasy: 3F, 3B3, 3 C3, 2B, 2E przedstawili  program artystyczny o patriotycznym charakterze . 11 listopada 1918 roku był pierwszym dniem odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach niewoli i nieobecności na mapie Europy, Polska stała się samodzielnym państwem. Dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym dopiero ustawą z kwietnia 1937 roku.

Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją historii  i patriotyzmu.
Na zakończenie uroczystości, Pan Dyrektor, podziękował nauczycielom , uczniom za cenną lekcję historii, która była także ważnym źródłem informacji o trudnych losach naszej Ojczyzny.
Akademię przygotowali: pan Rafała Dudziak, pani Jadwiga Biernacka, pani Agnieszka Mastaj, pani Liliana Wolińska.